ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СЕВАСТОПОЛЯ _______________________________________________________________________________
Справа № 2-3523\09 Категорія 46
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(повний текст)
18 червня 2009 року Ленінський районний суд м.Севастополя в складі:
головуючого судді – Проценко О.І.,
при секретарі – Володіні Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 пред'явила до суду позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої вимоги тим, що сумісне життя з відповідачем не склалося внаслідок різних поглядів на життя, сварок, які виникали між ними через відсутність взаєморозуміння у вирішенні основних життєвих питань і проблем, різних характерів. Вони не проживають сумісно з 26 травня 2008 року, подружні відносини між ними припинені, з цього ж часу вони не ведуть сумісне господарство, не мають загального бюджету, не придбають речі для сумісного користування.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, вважала, що подальше сумісне життя і збереження сім'ї неможливе, на примирення не згодна. Витрати по розірванню шлюбу просила покласти на відповідача.
Відповідач в судовому засіданні не заперечував проти розірвання шлюбу з позивачем, в наданні строку на примирення потреби не має.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 24.11.2007 року, від шлюбу мають малолітнього сина: Сергія, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою, спорів про його місце проживання між подружжям немає, на утримання сина позивач сплачує аліменти за рішенням суду. Сторони спільно не проживають, з 26 травня 2008 року, шлюбні відносини не підтримують, спільне господарство не ведуть, загального бюджету не мають.
Відповідно до ч.2 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлено протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини. Ч. 3,4 зазначеної вище статті зазначено, що чоловік та жінка мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року у випадку, якщо батьківство щодо неї визнано іншою особою, або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.
Таким чином, діючим законодавством визначено, що розірвання шлюбу між подружжям до досягнення дитиною віку одного року, не допускається, за винятком чітко визначених випадків, тоді як викладені в позові обставини, жодним них не відповідають
За таких обставин, суд вважає, що вимоги позову задоволенню не підлягають, як такі, що не засновані на вимогах діючого законодавства.
На підставі ст..110 СК України, керуючись ст.ст. 10,11,60,61,209,212,214-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу-відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду міста Севастополя через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги до Ленінського районного суду .
Суддя підпис
Рішення вступило в законну силу 18.09.2008 року
Суддя Ленінського районного
Суду міста Севастополя: ОСОБА_3