Справа №1п-111/09
П О С Т А Н О В А
01 вересня 2009 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Новака Р.В.,
при секретарі – Полоховій І.М.,
з участю прокурора – Яценка В.І.,
та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві постанову старшого слідчого з ОВС СВ ПМ ДПА ОСОБА_2 від 30.07.2009 про направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Маріуполь Донецької області, українки, громадянки України, заміжньої, з повною вищою освітою, працюючу директором ТОВ «Лейлабіс», проживаючу за адресою АДРЕСА_1, раніше не судимої,
ВСТАНОВИВ:
До Печерського районного суду м. Києва надійшла кримінальна справа № 09109005 по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочинів передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України з постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
На думку органу досудового слідства жителька м. Києва ОСОБА_3, діючи умисно, протиправно, переслідуючи мету на підроблення документів, печаток, штампів, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та використання підроблених документів, в період часу з 04.12.2007 по 09.10.2008 вчинила ряд умисних злочинів, а саме:
- своїми умисними діями, які виразились у підробленні посвідчення або іншого документів, які видаються чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем, приватним нотаріусом, аудитором чи іншою особою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права або звільняє від обов'язків, з метою використання його як підроблювачем, так і іншою особою, вчиненими повторно, за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_3 вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст.358 КК України.
- своїми умисними діями, які виразились у використанні завідомо підроблених документів, ОСОБА_3 вчинила злочин, передбачений ч. 3 ст. 358 КК України.
Прокурор не заперечував щодо звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
Адвокат ОСОБА_3 - ОСОБА_1 просив звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
ОСОБА_3 просила звільнити її від кримінальної відповідальності внаслідок зміни обстановки.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора, ОСОБА_3, адвоката ОСОБА_3 – ОСОБА_1, приходить до наступних висновків.
У відповідності до ст. 48 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості чи середньої тяжкості може бути звільнена від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час досудового слідства чи розгляду в суді внаслідок зміни обстановки або вчинене діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
Згідно положень ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 2 ст. 358 КК України, відноситься до категорії середньої тяжкості.
Згідно положень ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 358 КК України, відноситься до категорії невеликої тяжкості.
Підсудна раніше не судима, вперше притягується до кримінальної відповідальності, виключно позитивно характеризується, крім цього, відповідно до епікризу-повідомлення від 15.05.2009 № 924/960 з історії хвороби № 2193, направлення ОСОБА_3 на денний стаціонар та довідки Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні № 1 від 26.08.2009 № 1-01/1045, ОСОБА_3 перестала бути суспільно небезпечною особою.
З урахуванням викладеного, суд вважає необхідним звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності передбачену за ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України, внаслідок зміни обстановки та того, що ОСОБА_3 перестала бути суспільно небезпечною особою.
На підставі викладеного, ст. 48 КК України, керуючись ст. 7 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності передбаченої ч. 2 та ч. 3 ст. 358 КК України у зв’язку зі зміною обстановки того, що особа перестала бути суспільно небезпечною особою, справу провадженням закрити.
Запобіжний захід стосовно ОСОБА_3 у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання – скасувати.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до Апеляційного суду м.Києва через Печерський районний суд м.Києва.
СУДДЯ Р.В. Новак