Справа № 2-55
2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
з а о ч н и й р о з г л я д
05 серпня 2009 року смт. Рожнятів
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
у складі: головуючого судді Пулика М.В.
секретаря судового засідання Семків Л.Й.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Дочірньої компанії «Укртрансгаз» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» в особі філії Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз», яку представляє відділення Богородчанське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Ясенська сільська рада Рожнятівського району, до ОСОБА_1 про усунення перешкод,-
В С Т А Н О В И В :
У своїй позовній заяві позивач просить постановити рішення, яким усунути перешкоди в дотриманні діючих норм, правил безпеки, технічної експлуатації, охорони об'єктів магістрального газопроводу "Союз" та користування землями трубопровідного транспорту шляхом звільнення земельної ділянки від самовільно зведеного фундаменту, який знаходиться с. Ясень х. Бабське по вул. Лісовій Рожнятівського району Івано-Франківської області.
В основу своїх позовних вимог позивач зіслався на те, що 04 вересня 2008 року працівниками приватного підприємства «Бурводсервіс» в присутності представника Богородчанського ЛВУМГ було проведено контрольний замір відстані від осі газопроводу «Союз» до фундаменту громадянина ОСОБА_2, яка становить 327,8 м. За будівництво житлового будинку без виготовлення проектної документації (залито фундамент) в охоронній зоні магістрального газопроводу «Союз» інспекцією ДАБК, відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності. Вважає, що відповідачем порушено права власників суміжних ділянок та землекористувачів, не дотримано правил добросусідства та обмежень, пов‘язаних зі встановленням охоронних зон.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та пояснив, що предметом діяльності компанії є забезпечення надійності та безпеки експлуатації газових об’єктів у відповідності з діючими нормами та правилами, а також дотримання діючих норм і правил безпеки та технічної експлуатації трубопроводів, правил пожежної безпеки. Вважає, що відповідачем порушено права власників суміжних ділянок та землекористувачів, не дотримано правил добросусідства та обмежень, пов'язаних зі встановленням охоронних зон.
В судове засідання відповідач не прибув, хоча про час та день слухання справи повідомлялися у встановленому законом порядку, судові повістки повернулися з відмітками про те, що він отримував їх особисто, причини неявки він суд не повідомив, а тому суд вважає за можливе і доцільне розглянути справу у його відсутності з винесенням заочного рішення та при наявних матеріалах справи, яких достатньо, щоб вирішити питання про права та обов’язки сторін.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Представник Ясенської сільської ради Рожнятівського району Івано-Франківської області - третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, позов не визнала та суду пояснила, що спірна земельна ділянка, знаходиться в такому місці, з одного боку якого є річка, з другого газопровід. Людям на території Ясенської сільської ради потрібно десь будуватися. Просить збільшити межі охоронної зони та у задоволенні позову відмовити.
Суд вислухавши представника позивача та третьої особи, вивчивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що по території с. Ясень, яка відноситься до Ясенської сільської ради Рожнятівського району прокладено газопровід "Союз", який належить НАК "Нафтогаз України", від імені якої даний газопровід обслуговує філія ДК "Укртрансгаз" управління магістральних газопроводів "Прикарпатрансгаз". Уздовж газопроводу встановлено охоронну зону, розмір якої становить 350 метрів у дві сторони від осі газопроводу.
Згідно довідки № 2201 від 06.10.2008 року (а.с.14), яка видана Ясенською сільською радою, ОСОБА_1, проживає в с. Ясень хутір Бабське по вул. Лісовій-39.
З протоколу про правопорушення у сфері містобудування від 25 липня 2005 року (а.с. 10) та постановою № 44 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування від 25 липня 2005 року (а.с. 11) вбачається, що відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності за будівництво житлового будинку в охоронній зоні газопроводу «Союз» без виготовлення проектної документації (залито фундамент).
З копії акту проведення контрольного заміру відстаней до газопроводу «Союз» від 04 вересня 2008 року складеного комісією за участі працівників Богородчанського ЛВ УМГ та працівниками ПП «Бурводсервіс» (а.с. 12), плану контрольного заміру відстані (а.с. 1) вбачається, що відповідач самочинно залив фундамент на відстані 327,8 метрів від осі магістрального газопроводу.
У відповідності до ст. 73 ч. 2 Земельного кодексу України уздовж наземних, надземних і підземних трубопроводів встановлюються охоронні зони.
За змістом ст. 91 ч.1 п. "е" Земельного кодексу України, власники земельних ділянок зобов'язані дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон.
Згідно ст. 112 ч. 1 п. "б" Земельного кодексу України, охоронні зони створюються уздовж лінії зв'язку, електропередачі, земель транспорту, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об'єкти.
У відповідності до ст. 11 ч.2 Закону України "Про трубопровідний транспорт" уздовж трубопроводів встановлюються охоронні зони. Земля в межах охоронних зон не вилучається, а використовується з обмеженнями (обтяженнями) відповідно до закону або договору. Порядок встановлення, розмір та режим використання охоронної зони об'єкта трубопровідного транспорту визначаються законодавством України.
П. 8 "Правил охорони магістральних газопроводів" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року за № 1747 встановлено, що земельні ділянки, розташовані у межах охоронної зони, не вилучаються у їх власників і користувачів, а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами та в порядку, встановленому Земельним Кодексом України, а п. 11, що на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється споруджувати житлові, громадські та дачні будинки, будувати гаражі та автостоянки, садові та дачно-садові споруди, будувати огорожі для відокремлення приватних земельних ділянок, лісових масивів, садів, виноградників, тощо.
У відповідності до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Аналізуючи представлені суду позивачем в підтвердження та заперечення позову докази суд вважає,що відповідач дійсно провадить діяльність в порушення вимог чинного законодавства України, а фундамент є самочинним будівництвом,оскільки збудований самовільно.
Таке будівниицтво порушує права позивача,тому цей об”єкт підлягає знесенню.
Питання судових витрат по справі суд вирішує у відповідності до ст. 88 ЦПК України.
На підставі ст. ст. 73 ч. 2, 84 п. 4, 92, 112 Земельного кодексу України, ст. 11 ч. 2 Закону України «Про трубопровідний транспорт», п п. 8, 11 «Правил охорони магістральних газопроводів» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року за № 1747, ст. 391 ч.1 Цивільного Кодексу України та керуючись ст.ст. ст.ст.10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити.
Зобов’язати ОСОБА_1 усунути перешкоди в дотриманні діючих норм, правил безпеки, технічної експлуатації, охорони об’єктів магістрального газопроводу «Союз» та користування землями трубопровідного транспорту шляхом звільнення земельної ділянки від самовільно зведеного фундаменту, який знаходиться за адресою с. Ясень х. Бабське по вул. Лісовій Рожнятівського району Івано-Франківської області, на відстані 327,8 м. від МГ «Союз».
Стягнути з ОСОБА_1 в користь ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» Богородчанське ЛВУМГ 8 гривень 50 копійок державного мита та 7 гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Рожнятівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження на протязі десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви, або шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк після проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя:підпис
З оригіналом вірно:
Суддя Рожнятівського районного суду Пулик М.В.
- Номер: 6/332/32/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-55
- Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Пулик M.B.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2023
- Дата етапу: 28.04.2023
- Номер: 6/332/32/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-55
- Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Пулик M.B.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2023
- Дата етапу: 19.06.2023
- Номер: 6/332/32/23
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-55
- Суд: Заводський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Пулик M.B.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2023
- Дата етапу: 19.06.2023
- Номер: 2/0917/3171/11
- Опис: Про стягнення заборгованості за кредитним договором
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-55
- Суд: Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
- Суддя: Пулик M.B.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2010
- Дата етапу: 16.11.2010