Р І Ш Е Н Н Я № 2-5490/09
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2009 року Московський районний суд м. Харкова в складі головуючого судді – Гончара В.О.
при секретарі – Черкашеній В.І. .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-і особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, про зняття з реєстраційного обліку, суд -
в с т а н о в и в :
Позивачка посилаючись на те що під час шлюбу з відповідачем вона придбала трикімнатну квартиру яка знаходиться в житловому кооперативі «Брест 1» в якій на теперішній час на реєстраційному обліку поставлені чотири чоловіка – вона з колишнім чоловіком, шлюб з яким розірвано 28.11.02 року і їх двоє сумісних дітей. Фактично в квартирі мешкають тому що відповідач з червня 2007 року в квартирі не проживає, в той час як на протязі вказаного часу вона сплачує комунальні платежі які нараховуються на відповідача і їй з матеріальної сторони важко проводити оплату, тому просить зняти його з реєстраційного обліку.
Відповідач про час і день розгляду справи був повідомлений належним чином по останньому відомому місцю проживання, в тому числі викликався до суду шляхом публікації об*яви у місцевій пресі, тому суд відповідно до ст.. 224 ЦПК України розглядає справу у відсутність відповідача, згідно наявних у справі доказів і постановляє заочне рішення.
Заслухавши сторони, вивчивши матеріали справи суд вважає що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні сторони перебували в шлюбі з 1982 року, від якого мають двоє повнолітніх дітей які проживають з матір*ю (а.с. 9).
Згідно договору купівлі – продажу від 08.08.97 року позивачка в період шлюбу придбала в житловому кооперативі «Брест 1» в м. Харкові, трьохкімнатну квартиру № 216, житловою площею 43,6, загальною площею 64,8 кв. метра по вул. .ОСОБА_5 № 132 в м. Харкові (а.с. 6).
Шлюб між подружжям було розірвано 28.11.02 року, про видано свідоцтво про розірвання шлюбу (а.с. 11).
Із наданого суду акту, складеного сусідами, де знаходиться спірна квартира, вбачається що відповідач не проживає в квартирі з червня 2007 року ( а.с. 12).
Як вбачається з наданих суду квитанцій, позивачка постійно сплачує квартплату і за комунальні послуги платежі, які нараховуються на всіх зареєстрованих в квартирі мешканців, в тому числі і на відповідача, який не появляється в квартирі, де знаходиться його залишене майно (а.с. 15-21)
З урахуванням виниклої кризи в державі і ту обставину що позивачка займається підприємницькою діяльністю, заробітки якої знизились по вищевказаним обставинам, суд вважає можливим задовольнити позов і зняти з реєстраційного обліку відповідача, як співвласника, який не сплачує свою частину нарахованих за житло і комунальні послуги на всіх мешканців, які знаходяться на реєстраційному обліку, без визнання його втратившим право на житло у вказаній квартирі.
Керуючись ст..ст. 109,209,212-215 ЦПК України, ст.. 391 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов задовільнити.
Зобов*язати відділ громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Московського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку в квартирі № 216, по вул.. Ак. Павлова № 132 в м. Харкові, без визнання його втрати на вищевказану житлову площу.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області шляхом подачі до суду першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви на оскарження рішення і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або переглянуто судом першої інстанції по письмовій заяві відповідача яка подається на протязі 10 днів після отримання копії рішення суду..
Суддя В.О.Гончар.