Справа № 2-955/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2009 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого - судді Лакомської Ж.І.
при секретарі - Кириченко О.М.
за участю позивача - ОСОБА_1
представника відповідача
Личаківської районної адміністрації - Соколовської О.М.
представника третьої особи
ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» - Маєвського Т.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, третіх осіб: Четвертої Львівської державної нотаріальної контори, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування, суд, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із позовом, який в ході судового розгляду справи уточнив, та кінцево просив визнати, що частки його та його матері ОСОБА_8, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., у праві власності на квартиру на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. є рівними – по Ѕ, визнати за ним право власності на Ѕ цієї квартири після смерті його матері ОСОБА_8 в порядку спадкування та визнати право власності на цю квартиру в цілому. Позов мотивує тим, що йому та його матері на підставі свідоцтва про право власності від 21.12.1994р. НОМЕР_1 належала квартира на АДРЕСА_1 загальною площею 122,3 м.кв. Згідно договору купівлі-продажу 1/5 ідеальної частини квартири від 02.07.2001р. вони продали третій особі ОСОБА_5 одну кімнату своєї квартири, яка на підставі розпорядження Личаківської районної адміністрації від 21.03.2002р. була приєднана до квартири останнього на АДРЕСА_2 у м. Львові. Після цього загальна площа їх квартири зменшилась до 98,1 кв.м., що підтверджується даними технічного паспорта від 05.08.2008р. Після смерті матері він вчасно в межах шестимісячного строку звернувся у Четверту Львівську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, в тому числі й частини спірної квартири. Однак оформити спадкових прав на квартиру не зміг, оскільки після відчуження частини квартири ними не були внесені та зареєстровані зміни у свідоцтво про право власності на квартиру.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, надав суду аналогічні викладеним у позовній заяві пояснення.
Представник відповідача Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради ОСОБА_9 при вирішенні спору поклалась на розсуд суду, пояснивши, що спірна квартира є приватизованою, спадкування частки у ній позивачем прав територіальної громади м. Львова не порушує.
Представник третьої особи Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» Маєвський Т.Б. у судовому засіданні при вирішенні спору поклався на розсуд суду, представив для огляду у судовому засіданні реєстраційну та інвентаризаційну справи на спірну квартиру.
Представник третьої особи Четвертої Львівської державної нотаріальної контори та треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 у судове засідання не з’явилися із невідомих причин, про час та місце слухання справи були належним чином повідомлені. Суд вважає за можливе вирішити спір у їх відсутності.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та перевіривши надані ними докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Право спільної сумісної власності позивача та спадкодавця ОСОБА_8 на квартиру на АДРЕСА_1 стверджуються копією свідоцтва про право власності від 21.12.1994р. НОМЕР_1, згідно якого загальна площа квартири становила 122,3 м.кв.
Згідно договору купівлі-продажу 1/5 ідеальної частини квартири від 02.07.2001р. позивач та спадкодавець ОСОБА_8 відчужили третій особі ОСОБА_5 одну кімнату своєї квартири, яка на підставі розпорядження Личаківської районної адміністрації від 21.03.2002р. була приєднана до його квартири АДРЕСА_2 у м. Львові, після чого загальна площа квартири позивача зменшилась до 98,1 кв.м., що підтверджується даними технічного паспорта від 05.08.2008р.
Оскільки підстав для відступу від рівності часток позивача та ОСОБА_8 у праві спільної сумісної власності на квартиру на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. немає, а тому їх ідеальні частки у праві власності на вказану квартиру слід визнати рівними – по Ѕ.
Спадкодавець ОСОБА_8 померла ІНФОРМАЦІЯ_1., що стверджується копією свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_2 від 29.01.2008р. Позивач є сином померлої, що стверджується копією свідоцтва про народження Серії НОМЕР_3. з матеріалів спадкової справи. Позивач вчасно – 04.06.2008р. звернувся із заявою у державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, однак не зміг оформити свідоцтво про право на спадщину на частину спірної квартири з причин, що не залежали від його волі у зв’язку з тим, що не були вчасно внесені та зареєстровані зміни у свідоцтво про право власності на квартиру.
Інші спадкоємці за заповітом та законом – ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відмовились від прийняття спадщини померлої ОСОБА_8, що стверджується копіями відповідних заяв зі спадкової справи померлої. Інших спадкоємців, які б протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця у відповідності до ст. 1298 ЦК України звернулись до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, немає, що стверджується матеріалами оглянутої у судовому засіданні спадкової справи померлої ОСОБА_8
Таким чином, позивач ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем, що претендує на оформлення спадкових прав на Ѕ квартири на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. після смерті ОСОБА_8, однак не зміг оформити спадкових прав на останню із причин не залежних від нього. Виходячи із вищенаведеного, суд вважає підставними вимоги позивача, а тому за ОСОБА_1 слід визнати право власності у порядку спадкування на Ѕ ідеальної частини квартири на АДРЕСА_1 та на вказану квартиру в цілому.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 1261, 1268, 1298 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати, що частки ОСОБА_1 та ОСОБА_8, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., у праві власності на квартиру на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. є рівними – по Ѕ.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ ідеальну частину квартири на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. після смерті ОСОБА_8 в порядку спадкування
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру на АДРЕСА_1 загальною площею 98,1 м.кв. в цілому.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги із подачею їх копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Лакомська Ж.І.