Судове рішення #5783546


                                                           

                                                                                                                      Справа №2-240/2009р.

                                                                     РІШЕННЯ

                                                            ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

                                                 

  05 серпня 2009 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі: головуючого – судді Слурденко О.І., при секретарі Шиловій І.В. розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м.Чугуєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Комунального підприємства „Домовий” про стягнення матеріальної та моральної шкоди заподіяної внаслідок затоплення квартири, -

                                                             ВСТАНОВИВ:

  У листопаді 2008 року позивачка звернулась з позовом до відповідача про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 10422 гривні та моральної шкоди в сумі  1700 гривень, вказав у позовній заяві та пояснив у судовому засіданні, що 19.10.2008 року з вини відповідача її квартира була затоплена горячою водою із системи опалення. В результаті чого, їй була скоєна матеріальна шкода,  у вигляді примусового ремонту квартири, вартість якого згідно розрахунку спеціаліста склала 10422 гривні. Їй також була нанесена і  моральна шкода, оскільки із-за затоплення квартири вона перенесла нервовий стрес, отримала різке погіршення стану здоров`я у зв`язку з підвищеною вологістю у квартирі, яку вона оцінює у розмірі 1700 гривень.

  Представники відповідача позов не визнали, пояснивши суду, що після перевірки системи опалення в багатоквартирному будинку де мешкає і позивачка, в порядку підготовки системи до зимового періоду, запірна арматура була перекрита і гаряча вода до системи опалення не надходила. 19.10.2008 року невстановлені особи із жильців будинку самочинно відкрили запірну арматуру системи опалення і із-за високого тиску на горищі будинку прорвало трубу і гарячою водою залило квартиру позивачки. Таким чином аварія виникла внаслідок вини самих жильців будинку, а не з вини працівників підприємства і тому не вважає винним у затопленні квартири позивачки КП „Домовий”..

  Заслухавши сторони, допросив свідків та працівника підприємства, перевіривши матеріали справи, дослідивши акт обстеження квартири позивачки та розрахунок вартості ремонту квартири, суд надходить до наступного.

  Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо доведе, що шкоди завдано не з її вини.

  Так, відповідач є комунальним підприємством що забезпечує мешканців селища Есхар Чугуївського району тепловою енергією, тобто опаленням. На його балансі знаходяться усі мережі системи опалення багатоквартирних будинків селища і це підприємство несе повну відповідальність за стан цих систем та їх обладнання, що підтвердив у судовому засіданні Голова селищної ради. 19.10.2008 року у вечірній час із-за недбалої експлуатації сантехнічних приладів, у зв’язку із проривом труби системи опалення на горищі будинку, стався витік води із системи. В результаті чого сталося затоплення квартири позивачки гарячою водою.

  Як показали свідки: ОСОБА_2   ОСОБА_3   ОСОБА_3 ., працівники КП „Домовий”, вентилі запірної арматури знаходяться в підвалі будинку в допоміжному приміщенні, двері якого закриваються на замок і доступу до них крім працівників підприємства КП „Домовий” ніхто немає. Замок та двері цього приміщення не ушкоджені. Працівники підприємства які обстежували будинок і складали акт обстеження квартири позивачки на предмет її ушкодження від затоплення, причиною аварійної ситуації вважають порушення жильцями будинку правил експлуатації системи теплопостачання квартири. Але фактично відповідач допустив недбалу експлуатацію системи тепло забезпечення будинку, яка виразилася в допущенні високого тиску гарячої води у системі в результаті чого прорвало трубу на горищі і квартира позивачки була затоплена гарячою водою. Працівниками КП „Домовий” була обстежена квартира позивачки і за результатами обстеження був складений акт від 24.10.2008 року про факт аварії та наслідки пориву труби опалення на горищі.

  У суду немає підстав, не довіряти показам цих свідків і ставити під сумнів дані акту від 24.10.2008 року складеного працівниками самого ж відповідача, яким зафіксовані наслідки затоплення квартири позивачки.

   Спеціаліст в галузі будівельно-проектних робіт ОСОБА_4  за зверненням ОСОБА_1 , склала дефектний акт та кошторис на ремонт її квартири після аварійного затоплення. Вказаний кошторис на ремонт квартири АДРЕСА_1  складений нею на підставі дефектного акту і фактичного обстеження квартири потерпілої працівниками КП „Домовий”, є у поточних цінах складом на 01.11.2008 року та відображає фактичну вартість ремонту квартири позивачки.

  Крім цього відповідач за свої кошти з використанням своїх матеріалів та силами своїх працівників відновив і відремонтував електрообладнання у квартирі позивачки. На вартість цих робіт позивачка зменшила суму шкоди заподіяної їй з вини позивача.

  Тому суд вважає, що майнова шкода позивачці заподіяна з вини відповідача який відповідає за експлуатацію та технічний стан системи опалення будинку, що підтверджується фактичними обставинами та селищною радою і він повинний відшкодувати її в повному обсязі: в сумі 7293 гривні, що складає вартість ремонту.

  Також, відповідно до ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями чи  бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Оскільки, в даному випадку винність відповідача в завдані позивачу моральної шкоди підтверджується фактичними обставинами справи, то він повинний відшкодувати позивачу і скоєну з його вини  моральну шкоду. Дійсно, факт ушкодження її квартири і майна в результаті затоплення гарачою водою з вини відповідача, заподіяв позивачці психологічний стрес, потягнув моральні переживання, зрушив її життєвий уклад і звичайні життєві зв`язки. Заявлений позивачкою розмір моральної шкоди є адекватним тим обставинам які утворилися з вини відповідача.

  Підлягають стягненню з відповідача на користь позивачки і усі судові витрати у вигляді держмита та ІТЗ.

  Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214,215,218 ЦПК України, ст.ст.1166,1167 ЦК України, суд –

                                                                        ВИРІШИВ:

  Позов ОСОБА_1  до Комунального підприємства „Домовий” про стягнення шкоди заподіяної внаслідок затоплення квартири – задовольнити.

  Стягнути з Комунального підприємства „Домовий”, розташованого в селищі Есхар чугуївського району Харківської області по вулиці Леніна,17, р/р 260026912 в „Ощадбанку” МФО351629 код 31869931 на користь ОСОБА_1  проживаючої в селищі АДРЕСА_1   в рахунок погашення матеріальної шкоди 7293 гривні та моральної шкоди 1700 гривень заподіяних внаслідок затоплення квартири та витрати з держмита у сумі 121 гривня 22 копійки і ІТЗ розгляду справи у суді у сумі 30 гривень, а разом 9144(дев’ять тисяч сто сорок чотири) гривні 22 копійки.

  Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі через суд першої інстанції у 10-дений строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подачею після цього протягом 20 днів апеляції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України..


                                     Суддя:    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація