Справа №2-115/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2007 року Єнакіївський міський суд Донецької області у складі:
головуючий суддя - Березкіна О. В.
при секретарі - Соколової О. В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Єнакієвого цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування жилим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача про визнання втратившим право користування жилим приміщенням, розташованим за адресою АДРЕСА_1, посилаючись на те, що позивач постійно мешкає в державній квартирі за вказаною адресою, та крім неї в даній квартирі зареєстрований та не мешкає близько 6 років її син ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1.
6 років назад відповідач ОСОБА_2, зібравши свої особисті речі, переїхав на інше постійне місце мешкання, до квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2, так відповідно довідки про наявність зареєстрованої нерухомості Єнакіївського міжміського бюро технічної інвентаризації від 15 січня 2007 року, дійсно за відповідачем ОСОБА_2 значиться зареєстрованим квартира за вказаної адресою АДРЕСА_2. відповідно договору дарування.
З того часу відповідач значиться зареєстрованим в зазначеної квартирі позивача, але не мешкає у квартирі без поважних причин, більше шести місяців, а позивач несе витрати на утримання квартири, які нараховуються і на відповідача.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, а відповідач, якого було належним чином повідомлено про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суду не повідомив, у зв'язку з чим здійснено заочний розгляд справи.
Суд, заслухавши позивача, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Основним квартиронаймачем квартири АДРЕСА_1 - є ОСОБА_3, який помер у ІНФОРМАЦІЯ_2, та до теперішнього часу особовий рахунок оформлений на нього, та до сіх пір залишається не переоформленим, що підтверджується актом перевірки паспортного режиму від 16 жовтня 2006 року (л. с 5), копія особового рахунку приведена (л. с 6).
Відповідно копії особового рахунку, та довідки комунального підприємства „Житлово-ремонтне управління № 3" (л. с 4) за зазначеною адресою ще значиться зареєстрованим відповідач ОСОБА_2.
Факт не проживання відповідача у квартирі позивача понад шестимісячний строк без поважних причин також підтверджений у судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_4, яка у судовому засіданні пояснила, що позивача та її сина вона знає, та що вони її сусіди. Відповідач мешкав в зазначеної квартирі зі своєю матір'ю, а десь 8-10 років потому, як відповідач ОСОБА_2 одружився, виїхав зі спірної квартири та більше його не бачила. Особисті речі він забрав з собою.
Свідок ОСОБА_5 у судовому засіданні пояснила, що позивача вона знає, суть спору їй також відома. Відповідач ОСОБА_2 за вказаною адресою зі своєю матір'ю не приживає багато років. У нього є своя квартира, та коли він одружився, то переїхав відразу від матері, у нього своя сім'я з якою він і проживає. Також свідок пояснила, що не бачила щоб відповідач приходив до матері.
Відповідно до ст. 71, 72 ЖК України громадянин може бути у судовому порядку визнаний втратившим право користування жилим приміщенням, якщо буде встановлено, що він не проживає у квартирі понад шести місяців без поважних причин.
За таких обставин у суду є підстави вважати, що відповідач не проживає у квартирі понад шести місяців без поважних причин, а тому він може бути визнаний таким, що втратив право користування жилим приміщенням.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 209, 213, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, ст.ст. 71, 72 ЖК України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання втратившим право користування жилим приміщенням - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 втратившим право користування жилим приміщенням, розташованим за адресою АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, яка мешкає за адресою АДРЕСА_1, судовий збір у розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення позову у розмірі 7 (сім) гривень 50 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто Єнакіївським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Донецької області через Єнакіївський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.