Судове рішення #577664
Справа № 2-26/2007 p

Справа № 2-26/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

25.01.2007 р.

Міжгірський районний суд Закарпатської області в особі головуючого - суддя Кривка В.П.,

при секретарі ГажукН.В.,

з участю : позивачки ОСОБА_1

представника відповідача Піфко C.O., розглянувши у відкритому   судовому   засіданні в смт.Міжгірї справу за позовом ОСОБА_1до Міжгірської селищної ради про визнання права власності на житловий будинок і господарські споруди по спадкуванню, -

ВСТАНОВИВ:

10.11.2006 р. позивачка звернулася в суд з цим позовом, мотивуючи вимоги таким.

її батьки ОСОБА_2 і ОСОБА_3 під час шлюбу збудували житловий будинок у АДРЕСА_1. 67 загальною пл. 82,99 кв.м, а також літню кухню, сарай, гараж, вбиральню. За життя батьки право власності на будинковолодіння не зареєстрували. Батько помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не залишивши заповіту,ІНФОРМАЦІЯ_2померла мати, склавши за життя заповіт, за яким будинок заповіла позивачці. Після смерті матері позивачка звернулася в держнотконтору в смт.Міжгір'ї, однак їй відмовили видати свідоцтво про право на спадщину, бо спадкодавці не мали правоустановчих документів.

Позивачка вимоги підтримала, пояснивши, що на час смерті матері вона проживала в будинку з своєю сім'єю.

Представник відповідача позов визнав і пояснив, що свого часу селищна рада не вжила заходів до реєстрації об'єкту нерухомого майна, введення в експлуатацію житла в установленому  законом порядку.

Представники третіх осіб позов не заперечили.

Оцінивши подані в справу докази, суд дійшов наступного висновку.

Письмові і усні пояснення позивачки підтверджені: довідками і свідоцтвами про народження і одруження ОСОБА_1, про смерть її батьків, видані відділом РАЦС Міжгірського РУЮ; довідкою з Міжгірської селищної ради про те, що позивачка з сім'єю на час смерті матері проживала і була зареєстрована в будинку; змістом заповіту, посвідченого державним нотаріусом в смт.Міжгір'ї 22.02.1993 р. за реєстровим № НОМЕР_1, за яким ОСОБА_3 розпорядилася після смерті передати жилий будинок з надвірними спорудами дочці ОСОБА_1., тобто позивачці. Державний нотаріус підтвердила в суді, що цей заповіт не скасований і не замінений.

Згідно плану будинку, експлікації внутрішніх площ, акту (складених Міжгірським ПТІ), висновку спеціаліста житловий будинок є спорудою, пов'язаною фундаментом із землею, стіни цегляні, дах двохскатний, покритий шифером. Будинок обладнаний автономним газовим опаленням, водопостачанням, електропостачанням, і з господарськими спорудами надвірними придатний до експлуатації. Внутрішні площі будинку становлять: підвал - 11,22 кв.м; коридор - 5,94 кв.м; житлові кімнати - 3 по 16,09 кв.м; 18,62 кв.м; 14,06 кв.м; ванна- 4,18 кв.м; котельня - 4,45 кв.м; кухня - 11,55 кв.м; коридор - 8,10 кв.м, всього загальної площі - 94,21 кв.м. За висновком з відділу архітектури, містобудування і житлово-комунального гоподарства житловий будинок має незначні відхилення від проекту, порушень діючих норм та правил при будівництві не встановлено.

 

                                                                        2

Отже будинок фактично був спільною сумісною власністю подружжя в рівних частках і Уі частку після смерті батька позивачки фактично прийняла у володіння його дружина (мати позивачки). Остання склала заповіт на користь позивачки. Інших спадкоємців, які б притендували на обов'язкову частку в цьому спадковому майні не має.

До встановлених обставин суд застосовує ст.ст. 22, 28 КзпШС України в ред. закону 1969 p., ст.ст. 549 ч. 1, 524, 525, 526, 527, 529, 534, 549 ч. 1 п.1 ЦК України в ред. закону 1966 p., Прикінцеві та Перехідні Положення ЦК України в ред. закону 2003 р.

Судових витрат до стягнення не має.

Керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Визнати право власності на житловий будинок і господарські споруди в сАДРЕСА_1 за ОСОБА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано в апеляційний суд Закарпатської області через райсуд протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційну скаргу- протягом 20 днів після подання такої заяви.

Рішення набирає законної сили згідно з ст. 223 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація