ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 липня 2009 року справа №2а-3595/09/2370
12 год. 40 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
при секретарі судового засідання - Руденко Ю.В.,
за участю:
прокурора - Безкоровайоного Б.О.,
представника позивача - Пугач Л.М. (за довіреністю),
відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом прокурора Черкаського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернувся прокурор Черкаського району в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» від 03.07.92 р. №2355-ХІІ (далі - Закон), а саме відсутність ліцензійної картки.
Ухвалою суду від 8 липня 2009 року судовий розгляд адміністративної справи призначено на 17 липня 2009 року о 12 годині 30хвилин.
Прокурор та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.
Відповідач проти позову не заперечував, просив представника позивача розстрочити виплату фінансових санкцій.
Суд, заслухавши пояснення та доводи прокурора та представника Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідача по справі , оцінивши наявні у справі докази приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Черкаської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_1 року за НОМЕР_1, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця Серія В01 НОМЕР_2.
Судом встановлено, що 02.03.2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області була здійснена перевірка відповідача щодо дотримання останнім вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. За результатами перевірки було складено акт НОМЕР_3 з якого вбачається, що 02.03.2009 року водій відповідача керуючи транспортним засобом марки Реноульт, номерний знак НОМЕР_4, надавав послуги з перевезення вантажу на договірних умовах без оформлення документів, перелік яких визначений с. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 03.07.92 р. №2355-ХІІ, а саме: без наявності ліцензійної картки, чим були порушені вимоги статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 03.07.92 р. №2355-ХІІ.
За результатами перевірки начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області було прийнято постанову про застосування фінансових санкцій від 30.03.2009 року НОМЕР_5, згідно з якою до позивача застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону.
Копія постанови від 30.03.2009 року НОМЕР_5 за вихідним номером НОМЕР_5 була надіслана відповідачу.
Проте в добровільному порядку відповідач суму штрафу до бюджету не сплатив, постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 1700 грн. від 30.03.2009 року НОМЕР_5 в установленому порядку не оскаржив.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є центральним органом виконавчої влади, головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державно політики в галузі автомобільного транспорту.
Статтею 6 Закону передбачено, що в складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонує урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, який здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Вказаний урядовий орган здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавче регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а також державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення.
Пунктом 4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 №1190 (далі - Положення) передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління, відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів. Пунктом 20 Положення передбачено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.
Згідно вимог пункту 8 Положення, Міністерство транспорту та зв'язку України наказом № 888 від 14.12.2005 затвердило Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28.12.2005 року за № 1573/11853. За п.1 цього Положення, територіальний орган Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Черкаській області є територіальним структурним підрозділом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті без права юридичної особи.
Пунктами 4, 5 Положення визначені основні завдання територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у відповідному регіоні, а саме: здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Крім того територіальні управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування.
Абзацом 3 частини першої статті 60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Накладати такі санкції від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту уповноважені посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Цією ж статтею передбачено, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок). Пунктом З цього Порядку передбачено, що одним з органів державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті,та її територіальне управління в Черкаській області.
Згідно вимог статті 6 Закону та пункту 4 Порядку, державний контроль автомобільних перевізників здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення перевірок.
Відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідації його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Відповідно до вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 від 05.04.2001 року Документами на підставі яких здійснюються перевезення пасажирів водіями таксі є: посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України на стягнення 1700 грн. заборгованості по сплаті фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статей 9, 69-71, 94, 97, ст.ст. 158-159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 у дохід державного бюджету 1700 (тисячу сімсот) грн. фінансових санкцій, зарахувавши їх на р/р 31114106700002, код платежу 21081100 «адміністративні штрафи та інші санкції», одержувач УДК в м. Черкаси, код одержувача 22809222, банк ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Кульчицький