ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2009 року cправа № 2а-3551/09/2370
14 год. 50 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
при секретарі - Руденко Ю.В.,
за участю:
представника позивача - Побережної Н.П. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Шполянському районі Черкаської області звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1000 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, відповідно до Законів України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ та «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 зобов'язаний вчасно та в повному обсязі сплачувати нараховані штрафні санкції. Відповідач свій обов'язок не виконував належним чином, внаслідок чого утворилася заборгованість у сумі 1000 грн.
Представник позивача, в судовому засіданні, позовні вимоги підтримав.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився та не направив представника, хоча був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи в установленому порядку.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
ФОП ОСОБА_1 зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_1 року в Шполянській районній державній адміністрації Черкаської області за НОМЕР_1 згідно копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 30.06.2009 року.
Відповідно до копії довідки про взяття на облік платника податків від 18.05.2009 року НОМЕР_2 відповідач перебуває на обліку у ДПІ у Шполянському районі Черкаської області як платник податків з ІНФОРМАЦІЯ_2 року за НОМЕР_3.
2 лютого 2009 року, відповідно до направлень від 28.01.2009р. та 02.02.2009р. НОМЕР_4 та НОМЕР_5 та плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на лютий 2009 року, затвердженого в. о. голови ДПА в Черкаській області від 28.01.2009 року, на підставі п.2 ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», ст. 16 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з метою здійснення контролю за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів та ліцензій державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена виїзна планова перевірка з питань дотримання вимог Законів України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996 року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постанови Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, а саме кафе, що розташоване по АДРЕСА_1.
В ході перевірки 02.02.2009 року о 21 год. 19 хв. в кафе ІНФОРМАЦІЯ_3 по АДРЕСА_1 де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 встановлено факт реалізації товару, а саме: одна пляшка коньяку «Шабо» по ціні 82 грн., одна пляшка вермуту «Мартіні» по ціні 140 грн., одна коробка цукерок по ціні 30 грн., один лимон по ціні 4 грн., на загальну суму 256 грн. Бармен ОСОБА_2 отримала готівку, видала товар, але розрахункову операцію через РРО не провела, не роздрукувала та не видала відповідний розрахунковий документ(чек). Також було проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунку. Так фактично на місці проведення розрахунків в шухляді прилавку, звідки проведено розрахунок в наявності виявлено 518 грн., а відповідно до денного звіту РРО (х- звіт) повинно було нараховуватись 18 грн. Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, яка зазначена в денному звіті РРО (х-звіт) склала 500 грн., з урахуванням придбаних товарів в ході проведення перевірки.
Таким чином, було встановлено порушення п.1,2,13 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В цей же день працівник відповідача була ознайомлена з актом перевірки, в пункті 4 якого вказала, що викладені факти мали місце, зауважень до перевіряючих не було, що підтверджується її підписом.
За результати проведеної перевірки, на підставі акту від 06.02.2009 року НОМЕР_6, 19.02.2009 року винесено рішення НОМЕР_7 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2500 грн. Рішення було вручено відповідачу, що підтверджується підписом відповідача на корінці рішення.
Відповідач рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 19.02.2009 року НОМЕР_7 до податкових органів чи суду не оскаржував.
10.03.2009 року та 13.05.2009 року відповідач частково погасив борг по сплаті штрафних санкцій на загальну суму 1500 грн.
Таким чином, станом на 25 червня 2009 року відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 1000 грн., що підтверджується довідкою про заборгованість перед бюджетом по податках та зборах (обов'язкових платежах), що контролюються ДПІ у Шполянському районі від 26.06.2009 року НОМЕР_8.
Позивач вживав передбачені законодавством заходи по отриманню заборгованості по обов'язкових платежах від позивача, а саме: зареєстровано податкову заставу від 26.03.2009 року НОМЕР_9, яка дійсна до 26.03.2014 року, проведено співбесіду з відповідачем, в ході якої відповідач вказав термін остаточного погашення заборгованості до 30.06.2009 року, що підтверджується протоколом співбесіди від 06.03.2009 року.
Відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій регламентується п.4 ст.17 та ст.22 Закону № 265/95: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян стягується в разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Таким чином розрахунок штрафних (фінансових) санкцій виглядає наступним чином: 500 грн. х 5 = 2500 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що сума несплачених штрафних (фінансових) санкцій відповідача до державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області становить 1000 грн., докази сплати їх відповідачем станом на день розгляду спору відсутні, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Шполянському районі Черкаської області підлягають до задоволення .
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128 , ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1: АДРЕСА_2 (код 2609819580, р/р НОМЕР_10 у ЧФ ГРУ ЗАТ КБ «Приватбанк», МФО 354347) на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у Шполянському районі Черкаської області: 20600, Черкаська область, м. Шпола, вул. Леніна, 16(код ЄДРПОУ 34118033, р/р 35217001004494 в Шполянському відділенні держказначейства, МФО 854018) заборгованість в сумі1000 (одна тисяча) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Кульчицький