УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
15 червня 2009 р. Справа № 2а-1131/09/2370
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Лічевецького І.О.,
при секретарі - Солоха О.В.
за участю представників: позивача - Радченко О.П. за довіреністю; відповідача - Годованюк О.В. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаська продовольча компанія» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у м. Черкаси звернулась до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Черкаська продовольча компанія» про стягнення штрафних санкцій, застосованих за порушення валютного законодавства.
Позивач стверджує, що повернення коштів на валютний рахунок відповідача здійснювалось з порушенням термінів встановлених Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті». За таких обставин, рішенням № 0000542200 від 19 серпня 2008 р. до ТОВ «ЧПК» було застосовано штрафну санкцію. Відповідач добровільно визначену суму не сплатив.
На підставі наведених обставин позивач просив стягнути з відповідача 777 265, 5 грн.
До початку судового засідання позивач звернувся до суду з клопотанням про залишення позовної заяви без розгляду.
Вирішуючи питання про можливість залишення позовною заяви без розгляду суд бере до уваги, що право на звернення до адміністративного суду з позовом є складовою права на судовий захист, яке передбачено статтею 55 Конституції України. Це право є первинним диспозитивним правом в адміністративному процесі.
Суд також враховує, що відповідно до статті 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підстави та порядок залишення позовної заяви без розгляду, а також правові наслідки цієї процесуальної дії для позивача визначені статтею 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, пунктом п'ятим частини першої зазначеної статті передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Суд також бере до уваги, що згідно частини третьої статті 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
З огляду на викладене та враховуючи, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення з тотожним адміністративним позовом - у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав - до адміністративного суду в загальному порядку, встановленому законом, суд знаходить клопотання позивача достатньою підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись п. 5 ч.1 ст. 155 КАС України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання державної податкової інспекції у м. Черкаси задовольнити.
Позовну заяву державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаська продовольча компанія» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій залишити без розгляду.
Роз'яснити ДПІ у м. Черкаси, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя І.О.Лічевецький