Справа № 2-50 2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
08 лютого 2007 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого Трофименка М.В.,
при секретарі Чернишовій В.О.,
за участю позивача ОСОБА_1, представника Сосницької нотаріальної контори Пацюка С.М.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Сосниця справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Сосницької селищної ради та Сосницького відділення Менської державної податкової адміністрації про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Вільшанської сільської ради Сосницького району про продовження строку на прийняття спадщини, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 після смерті якого відкрилася спадщина - земельна частка (пай), що належав йому згідно сертифікату НОМЕР_1 вартістю 17 748 грн. розміром 5,7 га. За життя батько заповіту не склав, тому він має право на спадкування земельної частки (паю) за законом, але в установлений законодавством шестимісячний строк спадщини він не прийняв в зв'язку хворобою. Інших спадкоємців по прийняттю вище вказаної спадщини не має.
В судовому засіданні позивач просить суд про надання додаткового строку на прийняття спадщини посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача до суду надіслав листа в якому просить розгляд справи проводити без участі їх представника, з позовними вимогами позивача згодні і не заперечує проти того, щоб надати позивачу додатковий срок на прийняття спадщини.
Представник Сосницької державної нотаріальної контори Пацюк С.М. в судовому засіданні пояснив що після померлого 13.08.2005 року жителя с Вільшани Сосницького району ОСОБА_2 в Сосницькій державній нотаріальній конторі спадщина не відкривалась і він не заперечує проти того, щоб надати позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.
Суд прийнявши доводи позивача, відповідача, думку представника
нотаріальної контори, а також дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовільнити оскільки позовні вимоги і посиланні позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2) видане виконкомом Вільшанською сільською радою Сосницького району
Чернігівської області, після смерті якого відкрилася спадщина - земельна частка (пай). За життя ОСОБА_2 заповіт не склав, тому позивач має право на успадкування земельної частки (паю) по закону, але в установлений законодавством шестимісячний строк спадщини він не прийняла у зв'язку з хворобою.
З сертифікату серії НОМЕР_1 видно, що ОСОБА_2 мешканцю с. Вільшани Сосницького району Чернігівської області належить право на земельний (пай) розміром 5,7 га., яка перебуває у колективній власності КСП „ Хвиля революції ".
З свідоцтва про народження (серії НОМЕР_3 виданого Вільшанською сільською радою Сосницького району Чернігівської області ) ОСОБА_1 видно, що він народилася ІНФОРМАЦІЯ_2, його батько ОСОБА_2, мати ОСОБА_3.
З свідоцтва про одруження видно, що 21.07.1990 року ОСОБА_4 та ОСОБА_5 уклали шлюб про, що зроблено запис за НОМЕР_4 виконкомом Авдіївської сільської ради Сосницького району Чернігівської області.
З довідки виданої виконкомом Вільшанської сільської ради Сосницького району від 16.01.2007 року № 03 -18/57 видно, що ОСОБА_2 проживав і був зареєстрований за адресою: с. Вільшани АДРЕСА_1 Сосницького району Чернігівської області.
Згідно ст. 1272 ч. 3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини і тому суд вважає за необхідне надати додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.1272 ч.3 Цивільного Кодексу України та ст. 130, 174, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Надати ОСОБА_1 додатковий 3-місячний строк на прийняття спадщини, який є сином ОСОБА_2, померлого 13.08.2005 року.
Строк рахувати з моменту вступу рішення в законну силу.
Рішення може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду через місцевий Сосницький райсуд шляхом подачі протягом десяти днів заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.