1
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"31" липня 2009 року м. Київ К-11360/09
Суддя Вищого адміністративного суду України Розваляєва Т.С., перевіривши на предмет відповідності вимогам закону касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від "22" серпня 2008 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від "09" лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1до Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві, Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області про нарахування допомоги дитині війни,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 червня 2009 року касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві залишено без руху у зв'язку з порушенням п. 2 ч. 2, ч. 5 ст. 213 КАС України (до поданої касаційної скарги не додано копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції, а також в касаційній скарзі не зазначено поштової адреси ОСОБА_1та Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, їх номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є) та встановлено строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків до 16 липня 2009 року.
Скаржник частково усунув недоліки касаційної скарги: зазначив адреси ОСОБА_1та Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області. Копії оскаржуваного рішення суду першої інстанції не надав.
Частиною 5 ст. 213 КАС України передбачено, що до касаційної скарги обов'язково додаються копії оскаржуваних рішень.
Норма вказаної статті є імперативною.
Статтею 167 КАС України закріплене право на отримання копії рішення суду: особи, які беруть участь у справі, мають право безкоштовно отримати в суді копію постанови чи ухвали суду невідкладно після її проголошення або за їх бажанням в будь-який інший час після цього.
Між тим, скаржником не виконано вимоги ч. 5 ст. 213 КАС України, що позбавляє можливості Вищий адміністративний суд України відкрити касаційне провадження у справі.
На виконання ухвали суду скаржник надав лист від 15 липня 2009 року № 2348/07-22 до Полтавського окружного адміністративного суду про направлення копії постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 22 серпня 2008 року.
Вказаний лист не може вважатися належним виконанням обов'язку по усуненню недоліків касаційної скарги, встановлених ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 червня 2009 року.
Оскільки у встановлений судом строк скаржник не усунув всі недоліки касаційної скарги, на підставі п. 1 ч. 3 ст. 108, ч. 6 ст. 214 КАС України касаційна скарга підлягає поверненню відповідачу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 108, 165, 214 КАС України, -
у х в а л и в :
Повернути касаційну скаргу Управлінню Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена відповідно до вимог ст. ст. 235 -237, ч. 1 ст. 238 КАС України.
Суддя Т.С. Розваляєва