справа № 2а-2809/09/0670
категорія 6.3
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П.
при секретарі - Мельник К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Коростенського міськрайвідділу УМВС України в Житомирській області
до Громадянина Азербайджану ОСОБА_1
про видворення за межі України ,-
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного надійшов позов Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області про примусове видворення за межі України громадянина Азербайджану ОСОБА_1.
Позов мотивовано тим, що гр-н Азербайджану ОСОБА_1 грубо порушив правила перебування іноземних громадян в Україні, а саме: проживав в Україні нелегально, на підставі чого було прийнято рішення про видворення з України в добровільному порядку до 28.08.2008 р. У іноземця відсутні в Україні житло, знайомі та близькі, засоби до існування, знаходиться на території України нелегально тому є підстави вважати, що він буде ухилятися від добровільного виїзду.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на те, що рішення про видворення позивача він має намір оскаржувати в судовому порядку, але доказів такого оскарження суду не надав.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд встановив.
Відповідач прибув на тимчасове перебування в Україну 27.06.2008р. через КПП "Виступовичі" з Білорусії. 30.01.2009 р. громадянин Азербайджану ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції та притягнений до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 КУпАП.
Перебуваючи в Україні громадянин Азербайджану ОСОБА_1 не зареєстрував свій закордонний паспорт у відповідно визначений термін, чим порушив правила перебування іноземців в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідач порушив правила перебування іноземних громадян в Україні, а саме не виїхав з України у встановлений термін.
Відповідно до ст.32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” іноземцю та особі без громадянства, який порушує законодавство України, якщо ці порушення не передбачають адміністративної або кримінальної відповідальності, може бути скорочено визначений йому термін перебування в Україні. Такий термін може бути також скорочено, якщо в іноземця та особи без громадянства відпали підстави для його подальшого перебування в Україні. Рішення про скорочення терміну тимчасового перебування іноземця та особи без громадянства в Україні приймається органами внутрішніх справ, Державної прикордонної служби України.
28.08.2008 р. заст. начальником Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області було прийнято рішення про видворення з України в добровільному порядку громадянина Азербайджану ОСОБА_1 та роз'яснено зобов"язання покинути територію України до 01.09.2008 року. До вказаного терміну відповідач територію України не покинув, в зв'язку з чим його було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Зважаючи на те, що у Відповідача відсутні в Україні, як зазначається в постанові від 28.08.2008 року, своє житло, знайомі та близькі (приймаюча сторона), засоби для існування, а також те, що в Україні проживає нелегально є підстави, що він буде ухилятися від добровільного виїзду з України.
Відповідно до ч.5 ст.32 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Згідно з ч.4 ст.50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", керуючись ст.ст. 50,70,71,94,128,158-163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
1. Позов задовольнити.
2. Примусово видворити з України Громадянина Азербайджану ОСОБА_1 (паспорт серії НОМЕР_1, виданий 17.01.2008 р.)
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова