Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД |
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 квітня 2009 р. справа № 2а-2а-2664/09/0570
12 год. 45 хв. зал судового засідання № 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кониченко О. М. при секретарі судового засідання Дремовій І.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом: Державної податкової інспекції у м. Торезі
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1м. Торез
про стягнення заборгованості в сумі 3716 грн.
за участю
представників сторін:
від позивача: Мочкаєв Ю.І. -за довір.
від відповідача: не з”явився
СУТЬ СПРАВИ:
Позивач, Державна податкова інспекція у м. Торезі, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 м. Торез про стягнення заборгованості штрафних фінансових санкцій в сумі 3716 грн. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачу нарахована суму штрафних фінансових санкцій в розмірі 3716 грн., яка не сплачена.
Відповідач в судове засідання не з”явився, заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Виконкомом Торезької міської Ради зареєстрований як суб”єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 м. Торез, про що, 18.07.2003 р. зроблений запис у журналі обліку реєстраційних справ за НОМЕР_1, перебуває на обліку в ДПІ у м. Торезі.
07.02.2008 року ДПІ у м. Торезі проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій і сфері готівкового обігу суб»єктами підприємницької діяльності. Проведена перевірка господарської одиниці -магазин, що розташований за адресою АДРЕСА_1. Перевірка проведена згідно посвідчень від 07.02.2008 р. № 58/23012 та № 59/23012. На підставі поведеною перевірки складений Акт № 133/23-0/НОМЕР_2 від 07.02.2008 р.
Актом перевірки встановлені наступні порушення:
- проведена розрахункова операції на суму покупки 22 грн. без
використання реєстратора розрахункових операцій;
- не забезпечення відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій. Невідповідність склала 43,27 грн.;
- не забезпечення зберігання на місці проведення розрахунків останньої довідки про опломбування реєстратора розрахункових операцій;
- реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без придбання відповідних ліцензій.
В зв”язку з чим порушено п. 1, 2, 3 ст. 3 Закону України № 265/95 від
06.07.1995 р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій
в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(із змінами і
доповненнями), п. 4.6 Порядку реєстрації, застосування та опломбування РРО за товари (послуги), затв. Наказом ДПА України №614 від 01.12.2000 р., ст. 15 Закону України № 481/95 від 19.12.1995 р. «Про державне регулювання виробництва і обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Акт перевірки вручено відповідачу особисто.
На підставі Акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 6-23-211-1/НОМЕР_2 від 25.02.2008 року на суму 3716 грн.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій вручені відповідачу поштою.
За результатами розгляду матеріалів справи суд вважає, що позовні вимоги позивача, підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.
Згідно до ст. 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно із п. 1. ст. 17 Законом України “Про передбачене застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно із ст. 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином позивачем правомірно застосовані до відповідача штрафні санкції за виявлені порушення чинного законодавства.
Відповідач не надав суду доказів того, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були визнано недійсним або скасованими, а також не надано доказів сплати суми боргу.
Керуючись Законом України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Законом України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Торезі до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 м. Торез про стягнення заборгованості в сумі 3716 грн. -задовольнити.
Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 м. Торез про стягнення заборгованості в сумі 3716 грн. (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_2) заборгованість на користь держави в розмірі 3716 грн. (р/р 31118106700084, код 21081100, код ЄДРПОУ 34687305, МФО 834016 в ГУДКУ Донецькій області).
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 02 квітня 2009 року в присутності представника позивача.
Повний текст постанови складено 07.04.2009 р.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О. М. Кониченко