Судове рішення #576892
Справа № 2-4127/06 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-4127/06 РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2007 року Солом'янський районний суд м. Києва

у складі: головуючого судді - Сітайло Л.Г.

при секретарях -       Ріпенко Л.С, Гринь І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського університету економіки і технологій транспорту про стягнення грошової допомоги та моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

02 листопада 2006 року позивач звернулася до суду з позовом про зобов'язання виплатити грошову допомогу в розмірі шести посадових окладів, з урахуванням надбавок і доплат, відповідно до ст. 24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність". Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначила, що під час звільнення та призначення наукової пенсії в січні 2001 року вона не зверталася до відповідача щодо виплати вищезазначеної грошової допомоги, оскільки після звільнення продовжувала працювала у відповідача до 31.08.2006 року за контрактом. 11 липня 2006 року вона звернулася до відповідача з заявою щодо виплати їй грошової допомоги, відповідно до ст.24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність", в зв'язку з закінченням нею трудової діяльності. Однак, відповідач до цього часу вищезазначену допомогу не виплатив. На підставі вищевикладеного, просила зобов'язати відповідача виплатити грошову допомогу, передбачену ст.24 вищезазначеного Закону, з часу подання нею заяви про виплату останньої.

22 січня 2007 року позивач доповнила позовні та просила стягнути з відповідача моральну шкоду в розмірі 10000 грн., оскільки ігнорування відповідачем її законних вимог призвело до втрати душевного спокою, а також до необхідності звертатися до суду, що в її віці є додатковими зусиллями. Крім того, зазначила, що грошову допомогу просить нарахувати з посадового окладу, який їй виплачувався до моменту виходу на пенсію.

Представник відповідача в судовому засідання проти позову заперечував частково та зазначив, що грошова допомога позивачу дійсна повинна бути нарахована та виплачена з посадового окладу, який мала позивач при виході на пенсію. В задоволенні вимог щодо стягнення моральної шкоди просила відмовити в повному обсязі в зв'язку з необґрунтованістю.

Заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до наказу Харківської державної академії залізничного транспорту Київського інституту залізничного транспорту від 12.01.2001 року НОМЕР_1 ОСОБА_1 звільнено з посади ІНФОРМАЦІЯ_1 кафедри „Облік і аудит" з 05.01.2001 року в зв'язку з переходом на пенсію наукового працівника.

Судом встановлено та не заперечувалося сторонами, що позивач 11.07.2006 року та 05.09.2006 року зверталася до відповідача з заявою щодо виплати грошової допомоги, відповідно до ст.24 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність".

Відповідно до ст. 24 Закону України „Про наукову і науково-технічну діяльність" при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога у розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на посадах, зазначених у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше: для чоловіків - 12,5 року; для жінок - 10 років.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що право на отримання грошової допомоги, відповідно до вимог вищезазначеного Закону мають особи у разі виходу на пенсію.

Оскільки, позивач звільнилася з займаної посади в зв'язку з виходом на пенсію 05.01.2001 року грошова допомога повинна розраховуватись з посадового окладу, який остання отримувала під час виходу на пенсію.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача щодо стягнення грошової допомоги у розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат, які надали позивачу право на призначення пенсії.

Згідно зі ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправним діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача щодо стягнення моральної шкоди в розмірі 10000 грн., оскільки позивачем в судовому засіданні не доведено завдання такої шкоди відповідачем.

Керуючись Законом України „Про наукову та науково-технічну діяльність", Постановою Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", ст.1167 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 88, 147, 199, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Київського університету економіки і технологій транспорту про стягнення грошової допомоги та моральної шкоди задовольнити частково.

Зобов'язати Київський університет економіки і технологій транспорту виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу у розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат станом на 05.01.2001 рік.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Київського університету економіки і технологій транспорту на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн.

Стягнути з Київського університету економіки і технологій транспорту на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня оголошення рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація