Судове рішення #576882
Справа № 2 - а - 7/ 2007 року

Справа № 2 - а - 7/ 2007 року

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

5 лютого 2007 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючої- судді                                        ХАРЧЕНКО Л.Г.,

при секретарі                                                   БОЙКО Л.M.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третьої особи ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс» м. Сміла до Відділу Державтоінспекції УМВС України в Черкаській області м. Черкаси, третьої особи: 4 Міжрайонного відділення державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області м. Сміла про оскарження дій суб'єкта владних повноважень, -

встановив:

Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 , ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс» м. Сміла звернулися в суд з адміністративним позовом до Відділу Державтоінспекції УМВС України в Черкаській області м. Черкаси, третьої особи: 4 Міжрайонного відділення державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області м. Сміла про оскарження відмови відповідача у перереєстрації на іншого власника транспортних засобів які позивачі мають на праві власності.

Свої вимоги позивачі обґрунтовують тим, що згідно протоколу НОМЕР_1 від 27 січня 2006 року вони як засновники ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс» внесли свій власний автотранспорт до статутного капіталу і передали його товариству, але відповідач відмовив у перереєстрації транспортних засобів за іншим власником посилаючись на те, що їх автотранспорт не може бути перереєстрований , постільки в автомобілях і причепах відсутні деякі номери вузлів та агрегатів.

Таку відмову позивачі вважають незаконною, так як автомобілі і причепи уже були зареєстровані в органах ДАІ без номерів агрегатів, а відмова у перереєстрації транспорту порушує їх права на володіння, користування та розпорядження майном.

Позивачі просять визнати відмову відповідача у перереєстрації транспорту незаконною і зобов'язати його перереєструвати належні їм транспортні засоби на ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс».

Представник третьої особи на стороні позивача позов підтримав.

Представник відповідача ВДАІ позов не визнав і показав що в органи ДАІ звернулися позивачі з проханням провести перереєстрацію транспортних засобів автомобілів КАМАЗ що належать ОСОБА_2, ОСОБА_1 та двох причепів- фургонів, що належать ОСОБА_3, ОСОБА_4 на нового власника ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс».

При огляді документів на право власності було встановлено, що в автомобілях КАМАЗ 53212, 54112 та причтах ЕГКБ 8350, відсуні номери шассі. Відповідно до п. 14 «Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шассі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок» затверджених постановою KM України від 18 жовтня 2006 року № 1427 державна реєстрація (перереєстрація) або зняття з обліку транспортних засобів без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими номерами складових частин (кузова, шассі, рами, двигуна) не допускається, а тому було відмовлено у перереєстрації транспортних засобів.

Первинна реєстрація транспортних засобів на власників ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 була проведена на підставі діючих в той час «Правил...» затверджених постановою KM України від 7 вересня 1998 року № 1388, які в даний час змінені Постановою KM України № 1427 від 18 жовтня 2006 року, зокрема змінений порядок перереєстрації транспортних засобів.

Відповідно до діючих «Правил...» для перереєстрації транспортних засобів позивачам, слід звернутися з письмовими заявами до ВДАІ УМВС в Черкаській області де після проведення спеціального експертного дослідження спеціалізовані підприємства можуть здійснити додаткове дублювання первинних центральних номерів та складових частин транспортних засобів, після чого вони будуть внесені до реєстраційних документів та автоматизованої бази зареєстрованих транспортних засобів.

В даний час позивачі можуть здійснювати своє право на володіння, користування та розпорядження вказаними транспортними засобами. Автомобільною інспекцією видані тимчасові реєстраційні талони на право керування транспортними засобами на підставі договорів оренди та проведено їх технічний огляд з видачею талонів.

Представник третьої особи на стороні відповідача позов не визнав, і вважає , що позивачам правомірно відмовлено у перереєстрації автомобілів та причепів.

Позови не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачі мають на праві власності транспортні засоби, які зареєстровані в органах ДАІ і на які відсутні ідентифікаційні номера складових частин автомобілів та причепів.

Так, у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на автомобілях КАМАЗ-54112 держномер НОМЕР_1, КАМАЗ-53212 держномер НОМЕР_2, а у ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на причепах-фургонах марки ЕГКБ-8350 відсутні номера шассі, що стверджується свідоцтвами про реєстрацію.

Згідно п. 14 «Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шассі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок» затверджених постановою KM України від 18 жовтня 2006 року № 1427 державна реєстрація (перереєстрація) або зняття з обліку транспортних засобів без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими чи підробленими ідентифікаційними номерами не допускається.

В разі виявлення під час перереєстрації факту відсутності або знищення чи підроблення ідентифікаційного номера транспортного засобу чи його складової частини, цими ж «Правилами...» передбачений порядок здійснення додаткового дублювання первинних центральних номерів на складових частинах транспортних засобів.

В судовому засіданні, сторони підтвердили, що позивачі-власники транспортних засобів, із заявами до відділу ДАІ про здійснення додаткового дублювання первинних центральних номерів на складових частинах транспортних засобів не звертались, а тому суд вважає, що відділом ДАІ правомірно відмовлено позивачам у перереєстрації їх транспортних засобів.

Відповідно до ч. 4 ст. 319 ЦК України власність зобов'язує.

Тобто власник транспортного засобу зобов'язаний дотримуватись вимог законодавства пов'язаного з реалізацією його права на розпорядження рухомим майном, що підлягає обов'язковій державній реєстрації.

Посилання позивачів на те, що відмова у перереєстрації транспортних засобів порушує їх право на володіння, користування і розпорядження майном не знайшло свого підтвердження в судовому засіданні.

Так, сторони підтвердили, що відділом ДАІ, власникам автомобілів та автопричепів видані свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. За їх заявами і за договорами оренди ВДАІ видано тимчасові реєстраційні талони на право керування транспортними засобами третіми особами.

Також проведено технічний огляд з видачею талонів техогляду.

Приймаючи до уваги, що позивачам відмовлено у їх позовах, витрати слід віднести за їх рахунок.

 

На підставі наведеного і ч. 4 ст. 319 ЦК України, керуючись «Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шассі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок» затверджених постановою KM України від 18 жовтня 2006 року № 1427, ст. ст. 9,11,70, 71, 86, 94,98,159,161,163 КАС України,

постановив:

У позові ОСОБА_1, ОСОБА_2,, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третьої особи ТОВ «Лівс» «АвтоТрансСервіс» м. Сміла до Відділу Державтоінспекщії УМВС України в Черкаській області м. Черкаси, третьої особи: 4 Міжрайонного відділення державної автомобільної інспекції управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області м. Сміла про оскарження дій суб'єкта владних повноважень про відмову в перереєстрації автотранспорту, відмовити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайсуд шляхом подачі в 10 денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви- апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана і в 10 денний строк з дня проголошення постанови без попереднього подання заяви про його оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу заяви про її оскарження чи розгляду справи апеляційним судом в разі залишення його без змін.

Головуюча:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація