Судове рішення #576541
Справа № 2-131/2007 року

Справа № 2-131/2007 року

 

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

1 лютого 2007 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді                     Гудзюка І.В.,

при секретарі                              Хлівній Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини, -

встановив:

Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 1 липня 1995 року по 5 лютого 2002 року, від якого мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2 про визначення місця проживання дитини біля нього.

Обгрунтовуючи свої вимоги позивач пояснив, що після розірвання шлюбу дочка залишилася проживати разом із ОСОБА_2, яка відразу після розлучення поїхала на заробітки в м. Москву, а малолітня ОСОБА_3 залишилася проживати разом із своєю бабусею ОСОБА_4. Відповідачка більше двох років не приїздила в м. Сміла, не займалася вихованням дочки та не надавала їй матеріальної допомоги. Позивач зазначив, що він з травня 2005 року і по даний час працює у м. Дніпропетровськ, отримує заробітну плату, за місцем роботи та проживання характеризується позитивно, а тому вважає, що місце проживання його дочки повинно бути визначено біля нього. Крім того ОСОБА_3 з липня 2006 року проживає разом із батьком у м. Дніпропетровську, де навчається у загальноосвітній школі №80 та знаходиться на його повному утриманні.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася по невідомим суду причинам, хоча про день та час розгляду справи повідомлялася належним чином.

Представник Смілянського міського відділу освіти Шуригіна О.В. пояснила, що відділ освіти, як орган опіки і піклування, досконало вивчив спірне питання і прийшов до переконання, що в інтересах малолітньої ОСОБА_3 вона повинна виховуватися, проживаючи в сім'ї рідного батька, який зобов'язаний, і крім того має всі можливості утримувати і виховувати свою дочку.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

У відповідності зі ст. 161 СК України під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення. Суд не може передати дитину для проживання з тим з батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями.

Доказами того, що в сім'ї ОСОБА_1 будуть створені належні умови для виховання і розвитку доньки ОСОБА_3 є:

дані акту обстеження матеріально-побутових умов проживання позивача, складеного комісією в складі спеціаліста Шуригіної О.В. та працівників відділу освіти Маліцької Р.Д. та Козубенко Т.В., з якого вбачається, що він проживає в приватному будинку площею 35,3м2, в якому є окрема кімната для дитини на земельній ділянці площею 0, 06 га, що по АДРЕСА_1.

 

В м. Дніпропетровську позивач проживає у найманій квартирі площею 21 м2, яка умебльована, дитина має місце для сну, відпочинку, занять уроками Основним джерелом засобів для існування сім'ї є заробітна плата позивача. Комісія прийшла до висновку, що в сім'ї позивача є всі умови для виховання та утримання ОСОБА_3;

·       даними висновку, складеного відділом освіти Смілянської міської ради, про те, що в інтересах дитини малолітню ОСОБА_3 слід передати на утримання і виховання батькові;

·       даними довідки-характеристики ТОВ «УКРЕКОВТОРМА», про те, що ОСОБА_1 характеризується з позитивної сторони: скромний, ініціативний, зауважень по роботі не має.

З врахуванням викладених обставин і того, що дитина має генетичну потребу проживати із своїми батьками, суд приходить до переконання, що в інтересах малолітньої ОСОБА_3 її слід передати на виховання батькові - ОСОБА_1, визначивши її місце проживання біля нього. Сама ОСОБА_3 не заперечує проти проживання разом із своїм батьком.

Керуючись ст.ст. 141, 150, 151, 160 СК України, ст.ст. 10, 59, 60, 213-215, 224 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити.

Визначити місце проживання ОСОБА_3 біля батька - ОСОБА_1 в АДРЕСА_2.

На заочне рішення відповідач може протягом 10 днів з дня отримання його копії подати до міськрайонного суду заяву про його перегляд.

В цей же строк з дня його проголошення сторонами може бути подана заява про його оскарження до міськрайонного суду, та протягом 20 днів після подання заяви - апеляційна скарга через міськрайонний суд. Апеляційна скарга може бути подана і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про його оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.

Головуючий: підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Смілянського

міськрайонного суду   І.В. Гудзюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація