Справа № 2-75/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 лютого 2007 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Гудзюка І.В.,
при секретарі Хлівній Н.М.,
з участю адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Смілі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Самгородської сільської ради Смілянського району Черкаської області, треті особи ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визнання права власності на спадкове майно, -
встановив:
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача по справі - ОСОБА_5. Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 2,16 га в адмінмежах Самгородської сільської ради Смілянського району згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1, майновий пай в пайовому фонді майна КСП ім. Шевченка, реорганізованого в ТОВ «»Агро-Рось» с. Самгородок Смілянського району в розмірі 7469 грн. або 0,41 відсотків згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП серії НОМЕР_2, виданого 25 березня 2005 року, грошовий вклад в Смілянському відділенні №3276/065 ВАТ «Ощадний банк України» на рахунку НОМЕР_3.
За життя померлий склав заповіт, яким все своє майно заповів своїм дітям - ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.
Спадщину після смерті ОСОБА_5 прийняв лише позивач, який постійно на день смерті проживав разом із спадкодавцем, а треті особи спадщини не пиймали.
Посилаючись на ці обставини ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до відповідача і просить визнати за ним право власності на спадкове майно.
Відповідач позов визнав.
Треті особи в судове засідання не з'явилися по невідомим суду причинам, хоча про день та час розгляду справи повідомлялися належним чином.
Суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом чи за заповітом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Як вбачається із довідки Самгородської сільської ради Смілянського району НОМЕР_4 від 11 січня 2007 року, померлий ОСОБА_5 до дня смерті проживав разом із своїм сином ОСОБА_2 в с. Самгородок Смілянського району Черкаської області.
Оскільки позивачем доведений факт прийняття спадщини після смерті батька, в той час як інші спадкоємці першої черги спадщини не прийняли, тому за ним слід визнати право власності на спадщину.
На підставі наведеного, ст.ст. 1233, 1234, 1268, 1270 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 59,60, 213-215 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на:
земельну ділянку площею 2,16 га, в адмінмежах Самгородської сільської ради Смілянського району згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_5;
• майновий пай в пайовому фонді майна КСП ім. Шевченка, реорганізованого в ТОВ
«»Агро-Рось»с. Самгородок Смілянського району в розмірі 7469 грн. або 0,41
відсотків згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена КСП серії
НОМЕР_2, виданого 25 березня 2005 року на ім'я ОСОБА_5;
грошовий вклад в Смілянському відділенні №3276/065 ВАТ «Ощадний банк
України» на рахунку НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_5.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через Смілянський міськрайонний суд і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про оскарження рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.
Головуючий: