Справа № 2-151/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 серпня 2009 року Турійський районний суд
Волинської області
в складі: головуючого-судді Шмідта С.А.
при секретарі Гаврилюк Н.В.
з участю: позивача ОСОБА_1,
відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі засідань Турійського районного суду в смт.Турійськ Волинської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В :
У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 подала адресовану суду письмову заяву про те, що вона визнає позов ОСОБА_1, не заперечує проти розірвання шлюбу, укладеного між нею та позивачем 11 листопада 2000 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області, згідна, щоб витрати, пов'язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу, були покладені на позивача. Крім того, суду пояснила, що спільне життя з позивачем у неї не склалося, так як вони не зійшлися характерами. Ствердила, що не бачить перспектив для подальшого збереження шлюбу та на примирення з позивачем не згідна.
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позов підтримав повністю. Разом з тим позивач суду пояснив, що спільне життя з відповідачем у нього не склалося через те, вони не зійшлися характерами. На цьому грунті між ними постійно виникали сварки, а з жовтня 2008 року сторони перестали підтримувати подружні стосунки. На примирення з відповідачем позивач не згідний ні за яких умов і, оскільки їх шлюб існує тільки формально, просить його розірвати, витрати, пов’язані з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу, просить покласти на себе.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.112 СК України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як встановлено в судовому засіданні, в даному випадку сім'я розпалась остаточно, оскільки сторони тривалий час не проживають разом, подружні стосунки не підтримують, шлюб існує формально, його збереження суперечить інтересам позивача і відповідача, які на примирення не згідні та наполягають на розірванні шлюбу, а тому шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати.
Беручи до уваги згоду позивача на сплату витрат, пов'язаних з отриманням свідоцтва про розірвання шлюбу, суд вважає, що дані витрати слід покласти саме на нього.
Крім того, відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, з відповідача ОСОБА_2 слід стягнути на користь позивача ОСОБА_1 понесені ним по справі судові витрати в сумі 39.75 грн.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, ст.4 ст.130, ч.1, 2, 4 ст.174, ч.1 ст.88, ст.ст.212–215 ЦПК України, ст.ст.110, 112 СК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ГНАТЕНКО (дошлюбне прізвище - Клімук) ОСОБА_3, зареєстрований 11 листопада 2000 року відділом реєстрації актів цивільного стану по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області, актовий запис № 401.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з позивача ОСОБА_1 у доход держави 17.00 (сімнадцять гривень 00 коп.) державного мита, відповідача ОСОБА_2 від сплати мита звільнити.
Стягнути із ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 39.75 (тридцять дев"ять гривень 75 коп.)
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана апеляційному суду Волинської області через Турійський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана апеляційному суду Волинської області через Турійський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Головуючий: