Справа № 1-54/2009 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 липня 2009 року Турійський районний суд Волинської області
під головуванням судді Шмідта С.А.
за участю секретаря Мисюка П.З.,
прокурора Мисюка М.І.,
захисника – адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Турійськ Волинської області кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, цигана, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає в циганському таборі біля залізничної станції Туропин, що на території Боблівської сільської ради Турійського району Волинської області, непрацюючого, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, несудимого, у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.263 КК України,
в с т а н о в и в :
19 червня 2009 року ОСОБА_2 на сміттєзвалищі в урочищі "Бобольщина" поблизу с.Бобли Турійського району Волинської області знайшов штик до магазинної гвинтівки системи "Маузер" калібру 7,92 мм, зразка 1898/1924 років, К98 (Польща), який являється холодною зброєю колюче - ріжучої дії, та, не маючи передбаченого законом дозволу, переніс його до свого місця проживання у циганський табір поблизу залізничної станції Туропин, що на території Боблівської сільської ради Турійського району. Після цього ОСОБА_2 неодноразово ходив з цим штиком у лісові масиви, де обрізав ним березові гілки для виготовлення віників та кошиків.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 винним себе у інкримінованому йому обвинуваченні визнав повністю та суду пояснив, що він дійсно 19 червня 2009 року на сміттєзвалищі в урочищі "Бобольщина" поблизу с.Бобли Турійського району Волинської області знайшов штик до гвинтівки, та, не маючи передбаченого законом дозволу, переніс його до свого місця проживання у циганський табір поблизу залізничної станції Туропин, що на території Боблівської сільської ради Турійського району. Після цього він неодноразово використовував цей штик, як ніж для обрізання березових гілок в лісових масивах Турійського району. 24 червня 2009 року ОСОБА_2Е за допомогою цього ножа шукав металобрухт на території вказаного сміттєзвалища, що було виявлено працівниками міліції. Штик до гвинтівки було вилучено та передано на експертизу, яка встановила, що він відноситься до холодної зброї колюче - ріжучої дії.
Щиро кається у вчиненому, просить суворо його не карати, оскільки він використовував штик тільки для обрізання гілок та пошуку металобрухту.
Хоча підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненому визнав повністю, сумнівів у добровільності та істинності його показань немає і сам підсудний при з"ясуванні обставин вчинення ним злочину просить обмежитись його допитом, однак його вина у вчиненому доводиться й дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.
А саме, протоколом огляду місця події від 24 червня 2009 року, яким є сміттєзвалище в урочищі "Бобольщина" поблизу с.Бобли Турійського району Волинської області, де у ОСОБА_2 було виявлено штик-ніж (а.с.9-11), висновком експерта, згідно якого ніж, який було вилучено у ОСОБА_2, являється штиком до магазинного карабіна системи "Маузер" калібру 7,92 мм, 1898/1924 років, К98 (Польща), і відноситься до холодної зброї колюче - ріжучої дії (а.с.41-43).
Таким чином суд, всесторонньо аналізуючи матеріали даної справи та ті обставини, що були встановлені в судовому засіданні, приходить до висновку, що ОСОБА_2 переносив холодну зброю без передбаченого законом дозволу, тобто вчинив злочин, передбачений ч.2 ст.263 КК України, і за це повинен нести кримінальну відповідальність.
При обранні міри покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину; особу підсудного; обставини, що пом"якшують та обтяжують покарання.
До пом"якшуючих покарання обставин суд відносить підсудному щире каяття у вчиненому.
Обтяжуючих покарання обставин суд в даному випадку не вбачає.
З врахуванням наведеного суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_2 в даному випадку можливе без ізоляції його від суспільства і щодо нього слід обрати міру покарання, передбачену санкцією закону, за яким він повинен нести кримінальну відповідальність, із застосуванням ст.ст.75, 76 КК України.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно до вимог ст.81 КПК України.
Судові витрати по справі становлять 486,77 грн. за проведення експертизи холодної зброї та підлягають стягненню в дохід держави із засудженого ОСОБА_2
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України, суд, -
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.263 КК України, призначивши покарання у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки.
На підставі ст.ст.75-76 КК України ОСОБА_2 звільнити від відбування покарання, якщо він протягом 1 (одного) року не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов ' язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи, періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
На підставі п.2 ч.1 ст.81 КПК України речовий доказ у справі - вилучений у ОСОБА_2 штик до магазинної гвинтівки системи "Маузер" калібру 7,92 мм, зразка 1898/1924 років, К98 (Польща), що знаходиться на зберіганні в Турійському РВ УМВС України у Волинській області, знищити.
На підставі ст.93 КПК України стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 486 (чотириста вісімдесят шість) грн. 77 коп. судових витрат, пов"язаних з проведенням експертизи холодної зброї.
До набрання вироком законної сили залишити без змін раніше обраний ОСОБА_2 запобіжний захід у виді підписки про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Головуючий:
- Номер: 1-в/477/134/18
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-54/09
- Суд: Жовтневий районний суд Миколаївської області
- Суддя: Шмідт С.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.12.2018
- Дата етапу: 17.12.2018