Справа № 2-а-3351/11
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" вересня 2011 р. Суддя Енергодарського мiського суду Запорiзької областi ОСОБА_1, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов’язання перерахунку пенсій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить:
- визнати дії УПФУ в м. Енергодар протиправними;
- зобов’язати здійснити перерахунок та провести виплату державної пенсії з 01.04.2011р. у відповідності до ст.ст. 40, 42 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на 1 застраховану особу в Україні за 2010 рік, який є календарним роком, що передує року перерахунку пенсії;
- зобов`язати нарахувати та виплатити додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю, у відповідності до ч.1 ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”з 12.07.2006р.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання адміністративного позову з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Чинне законодавство, встановленими строками, обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлено досягненням юридичної визначеності у публічно –правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.
Крім того, практика Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст. 17 Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини”є джерелом права, також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків для звернення до суду за захистом порушених прав ( наприклад, справа “Стаббіса та інш. проти Великобританії”рішення від 22.10.1996р., “Девеер проти Бельгії”рішення від 27.02.1980р.).
Ч. 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
До суду позивач звернувся 12.09.2011р., тобто з пропуском встановленого ч.2 ст. 99 КАС України строку, заяву про поновлення строку не надав, вважаючи що звернення до суду з вказаних підстав у відповідності до ст. 76 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”не обмежується строком давності. Але посилання позивача на вказаний Закон помилкове, так як ст. 73 цього Закону передбачає, що відповідальність за шкоду, спричинену Чорнобильською катастрофою, встановлюється відповідним законодавством України, тобто на правовідносини, що виникли в результаті Чорнобильської катастрофи, дія цього Закону не розповсюджується.
Також у своєму позові ОСОБА_2 посилається на те, що про порушення своїх прав він дізнався у травні 2011р. з листа УПФУ в м. Енергодар і тому звертається до суду в межах шестимісячного строку. Однак, зазначена обставина не може бути прийнята до уваги, так як ОСОБА_2 на протязі дуже тривалого часу щомісячно отримував додаткову пенсію, знав про її розмір, тобто знав про свої права відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, однак до суду з позовом не звертався, тому не вбачається будь - яких суб`єктивних та об`єктивних обставин, що позбавляли б його можливості звернутись до суду, у визначені законом строки.
На підставі вищевикладеного, необхідно відкрите провадження у справі в частині вимог, строк звернення до суду яких не пропущений, в іншій частині вимог позов залишити без розгляду.
Адміністративний позов вiдповiдає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України. Пiдстави, передбачені ст. 109 КАС України для вiдмовлення у вiдкриттi провадження по справi відсутні.
Керуючись ст.ст.99,100, 107 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Вiдкрити провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про визнання дій протиправними та зобов’язання перерахунку пенсій, в частині вимог, строк звернення до суду яких не пропущений. В іншій частині вимог позовну заяву залишити без розгляду.
Розгляд справи призначити на 27 липня 2011р. з 13 год. 00 хв.
Запропонувати вiдповiдачу в зазначений строк надати письмовi заперечення проти позову та докази, які у нього є.
Зобов`язати відповідача надати у зазначений строк у разі заперечення проти позову всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дій, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
В судове засiдання викликати сторони згiдно позову.
Ухвала може бути оскаржена лише в частині залишення позовних вимог без розгляду. Апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
- Номер: 6-а/602/1/2020
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Лановецький районний суд Тернопільської області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.01.2020
- Дата етапу: 31.01.2020
- Номер:
- Опис: про скасування постанови про адміністративне стягнення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.04.2011
- Дата етапу: 14.04.2011
- Номер:
- Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.05.2011
- Дата етапу: 18.10.2012
- Номер: 2-а-3351/2011
- Опис: про зобов"язання дії по перерахунку та виплаті щомісячного підвищення до пенсії як "Дитині війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.07.2011
- Дата етапу: 23.08.2011
- Номер: 2-а/220/3927/11
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2011
- Дата етапу: 03.10.2011
- Номер: 2-а/231/3161/11
- Опис: про визнання дій (бездіяльності) суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.09.2011
- Дата етапу: 26.09.2011
- Номер: 2-а/210/2849/11
- Опис: стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.09.2011
- Дата етапу: 25.10.2011
- Номер: 2-а/1370/11
- Опис: про зобовязання та нарахування недоплачених сум додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров"ю та підвищення за проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-3351/11
- Суд: Шаргородський районний суд Вінницької області
- Суддя: Дзямко О.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.06.2011
- Дата етапу: 11.08.2011