ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
09 квітня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/621/12
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Спіжавка Г.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі ДПІ в м.Чернівці до ОСОБА_1 про про стягнення заборгованості, –
ВСТАНОВИВ:
21.03.2012 року позивач звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ПП Ротара ОСОБА_2 податковий борг.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в ПП Ротара ОСОБА_2 всупереч вимогами п.16.1.4 п.16.1 статті 16 ПК України існує заборгованість на загальну суму 3086,5 грн.
Відповідач належним чином повідомлений про наявність адміністративної справи в суді та вимоги при розгляді справи в порядку скороченого провадження - 28.03.2012 року, заяву про визнання позову або заперечень на позов до суду не направив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ПП ОСОБА_1, зареєстрований виконавчим комітетом Чернівецької міської ради від 13.11.2001 р. та взятий на облік платника податків 16.03.2003 року.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так станом на 01.12.2011 року відповідно до розрахунку заборгованості за відповідачем рахується заборгованість на загальну суму 3086,5 грн.
Дана заборгованість являється узгодженою.
Відповідно до підпункту 6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу. Зокрема, податковим органом була направлені податкова вимога від 31.10.2011 року.
Згідно п.14.1.156 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Пункт 14.1.175 передбачає, що податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби України, мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, суд вважає за доведені обставини на які посилається позивач, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 9, 11, 69, 71, 86, 158-163,167,183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з ПП Ротара ОСОБА_2 (ідентифікаційний код 20007325504) заборгованість в сумі 3086,5 грн.
3. Копію постанови надіслати сторонам.
4. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Г.Г. Спіжавка