Судове рішення #5760866

Справа №2-318/2009                                                                                                              

     

                                                                РІШЕННЯ

   ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

         21 липня  2009 року    Рожищенський  районний суд Волинської області в складі:

                        головуючого -             судді  Матвійчук Л.В.

                        при секретарі -           Форсюк Т.М.

                        з участю позивача -   ОСОБА_1

                        відповідача -               ОСОБА_2      

       

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1  звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що він є спадкоємцем за заповітом житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1. Даний житловий будинок належав на праві власності ОСОБА_3, яка померла  ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач, відповідно до ст.1241 ЦК України, має право на обов’язкову частку у спадковому майні, однак остання у встановленому законом порядку, від одержання обов’язкової частки у спадщині відмовилась.

На даний час він не може оформити право власності на будинок, через відсутність державної реєстрації нерухомого майна за спадкодавцем. Просить  визнати за ним право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1.  

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав повністю з підстав, зазначених в позовній заяві, просив задовольнити.

 Відповідач  ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала, не заперечує проти визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1  за позивачем.

Заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до  задоволення.

              Відповідно до ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

              Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв  спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    Відповідно до ст.1299 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна.

    Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

В судовому засіданні встановлено, що житловий будинок з надвірними будівлями

і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1

- 2 -

належав ОСОБА_3 (а.с.12).

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_3  померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.10).

 Спадкодавець ОСОБА_3 заповіла житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 (а.с.8).

З пояснень сторін в судовому засіданні, матеріалів справи судом встановлено, що позивач  ОСОБА_1 прийняв спадщину, оскільки фактично вступив у володіння спадковим майном (а.с.11).

 З довідки комунального підприємства «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» від 26.02.2009 року встановлено, що право власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 не зареєстровано (а.с.13).

  Ринкова вартість житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами, який знаходиться в АДРЕСА_1 становить 28 576 грн. (а.с.26-35).

З оглянутої в судовому засіданні спадкової справи №21 судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 28.01.2009 року звернулася в Рожищенську державну нотаріальну контору з заявою про відмову від одержання обов’язкової частки у спадщині після смерті матері ОСОБА_3.

У видачі свідоцтва про право на спадщину позивачу відмовлено у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на ім’я померлого ОСОБА_3 на спадкове нерухоме майно – житловий будинок, який знаходиться в с.Доросині Рожищенського району по АДРЕСА_1, що стверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 20.05.2009 року (а.с.14).

 За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити і визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами в с.Доросині Рожищенського району по АДРЕСА_1.

На підставі ст.ст. 1217, 1268, 1299 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212, 215, 218   ЦПК України , суд,-                                                                                                

В И Р І Ш И В :

            Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно задовольнити.

            Визнати за ОСОБА_1  право власності на житловий будинок з надвірними будівлями і спорудами в с.Доросині Рожищенського району по АДРЕСА_1, як на спадкове майно після смерті ОСОБА_3.                      

             Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

                    Суддя:      /підпис/                                                                             Л.В.Матвійчук

                    Оригіналу відповідає:

                    Суддя Рожищенського районного суду                                        Л.В.Матвійчук

 

  • Номер: 6/522/347/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-318/09
  • Суд: Приморський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Матвійчук Л.В.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.08.2016
  • Дата етапу: 09.11.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація