Судове рішення #5756888

 

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

05 серпня 2009 р.                                                                               Справа №  2а-18495/09/0370 

 

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання - Шергіній Ю.О.,

з участю представника позивача Рогака В.А., представників відповідача-1          Сахарук О.В., Мельничука М.В., представника відповідача-2 Петрунів Т.С., прокурора  Бурди Д.П.,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області, прокурора Волинської області про стягнення бюджетної заборгованості  по відшкодування податку на додану вартість,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група»   звернулось з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Волинській області про зобов'язання провести бюджетне відшкодування податку на додану вартість згідно декларації за грудень 2008 року в сумі 8 044 621 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що сума податку на додану вартість правомірно заявлена до бюджетного відшкодування, а дії відповідачів суперечать вимогам законодавству.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач - Луцька об'єднана державна податкова інспекція в запереченні від              04 серпня 2009 року та представники в судовому засіданні позов заперечили і просили відмовити в задоволені позову, мотивуючи тим, що відсутній дозвіл Державної податкової адміністрації України на відшкодування ПДВ товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група»   в сумі 8 044 621 грн., а тому не може бути наданий висновок на проведення відшкодування вказаної суми.

У зв'язку з необхідністю захисту економічних інтересів держави в особі Головного управління державного казначейства України у Волинській області та Луцької об'єднаної державної податкової інспекції   вступив   у справу  прокурор Волинської області.

Головне управління Державного казначейства України у Волинській області в поясненні від 3 серпня 2009 року за №14-08/284-4332 та представник в судовому засіданні повідомив суд, що станом на 3 серпня 2009 року висновки Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про суми відшкодування ПДВ по декларації за грудень 2008 року  товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група» не надходили, а тому правових підстав для відшкодування ПДВ з державного бюджету України немає. Представник просила в позові відмовити.

Прокурор в судовому засіданні підтримав заперечення відповідачів та просив в задоволені позову відмовити.

Заслухавши пояснення, доводи та заперечення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.

Відповідно до підпунктів 7.7.3, 7.7.4 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група»  21 січня 2009 року подало до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції декларацію з податку на додану вартість за грудень місяць 2008 року з розрахунком суми бюджетного відшкодування та заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника в банку податку на додану вартість на загальну суму 8 044 621 грн.

Підпунктом 7.7.5 пункту 7.7статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Як вбачається із довідки від 17 березня 2009 року за наслідками проведення виїзної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника в банку за грудень 2008 року порушень перевіркою не встановлено.

Як вбачається із листа Державної податкової адміністрації у Волинській області за №2899/10/10-011 від 4 серпня 2009 року станом на 3 серпня  2009 року заявлену суму ПДВ по декларації підтверджено в повному обсязі. 

Відповідно до підпункту 7.7.6 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Однак, Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією в порушення вищезазначених вимоги Закону не подано до органу державного казначейства висновку.

Згідно пункту 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації, Державного казначейства України від 2 липня 1997 року №209/72, відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.

Враховуючи, що суму податку на додану вартість по декларації за грудень місяць         2008 року податковим органом підтверджено, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», суд

 

ПОСТАНОВИВ:

 

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користьтовариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Західна молочна група»  суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за грудень місяць 2008 року в розмірі 8 044 621 грн. (вісім мільйонів сорок чотири тисячі   шістсот двадцять одну гривню).

 

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - 10 серпня      2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

 

Суддя                                                            А.Я. Ксензюк

 

 

                                  

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація