Справа № 512/801/13-ц
31.10.2013
Провадження № 2/512/268/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2013 року Савранський районний суд Одеської області в складі: головуючого – судді Лепехи В.А.,
при секретарі Шаповал Н.Г., -
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Саврань справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, –
в с т а н о в и в:
04.09.2013 р. позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина.
В своїй позовній заяві ОСОБА_1 вказала, що вона перебуває з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. Проживання сторін однією сім'єю фактично припинено з березня 2013 року. Від даного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач добровільно після припинення сімейних відносин не надає матеріальної допомоги, не бере участі у вихованні дитини, тобто ухиляється від покладеного обов’язку утримання сина.
Дані обставини змусили позивачку звернутись до суду з вказаним позовом.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, надала суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності та підтримання позовних вимог в повному обсязі (а. с. 9).
Відповідач ОСОБА_2 31.10.2013 року в судове засідання не з'явився будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи (а. с. 11). Про причини неявки суд не повідомив та не надав заяв про відкладення розгляду справи.
У відповідності до положень частини 2 статті 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч. 1 ст. 224 ЦПК України, - у разі неявки в судове відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого рішення.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до вимог ст. 214 ЦПК України, під час ухвалення судового рішення суд вирішує, чи мали місце обставини справи, якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, які правовідносини випливають із встановлених обставин, яка правова норма підлягає застосуванню до цих правових відносин та інші.
Оцінка зібраних по справі доказів має здійснюватися за правилами, передбаченими ст. 212 ЦПК України з урахуванням положень ст. ст. 57-66 ЦПК України.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ст. 61 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, які беруть участь у справі.
Таким чином, суд, розглядаючи цивільну справу у порядку позовного провадження, повинен повно і всебічно з’ясувати фактичні обставини справи, однак не вправі виходити за межі заявлених позовних вимог та тієї доказової бази, яка сформована за рахунок доказів, поданих до суду самими учасниками процесу.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав: неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 3) народжений в зареєстрованому шлюбі між сторонами. Відповідач записаний батьком дитини.
Згідно довідки Вільшанської сільської ради Савранського району № 563 від 10.10.2013р. (а. с. 10) син знаходиться на повному утриманні позивачки. Відповідач в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. У суду відсутні дані щодо незадовільного стану здоров'я відповідача, відсутність у ОСОБА_2 джерел доходів (заробітку), суд приходить до висновку про те, що має змогу надавати матеріальну допомогу на утримання Дитини.
На підставі викладеного, керуючись статтями 180-183, 191 Сімейного кодексу України, статтями 10, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, –
в и р і ш и в:
1. Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серії КК № 732551, виданий Приморським РВ УМВС України в Одеській області 09.11.2001 року, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_6, паспорт серії КМ № 778879, виданий Іванівським РВ ГУМВС України в Одеській області 17.05.2012 р., аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку і доходів, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7. Стягнення проводити щомісячно, починаючи з 04 вересня 2013 року по день повноліття Дитини.
2. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серії КК № 732551, виданий Приморським РВ УМВС України в Одеській області 09.11.2001 року, в дохід держави судовий збір в розмірі 229,40 грн..
3. В частині стягнення аліментів рішення підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Відповідачка має право протягом десяти днів з дня отримання копії рішення подати заяву про перегляд заочного рішення.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Савранського районного суду Одеської області.
Особи які приймали участь в справі, але не були присутні в судовому засіданні при оголошенні рішення мають право подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копій судового рішення.
Суддя В. А. Лепеха