Судове рішення #5750810

Справа № 3-185/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

22 травня 2009 року     Суддя Турійського районного суду

Волинської області І.В.Воробей

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Турійського РВ УМВС України у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя с.Новий Двір Турійського району Волинської області, працюючого головою фермерського господарства "Лан Балановича", що в с.Новий Двір Турійського району Волинської області,

за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

06 квітня 2009 року о 10.30 год. фермерське господарство (далі - ФГ “Лан Балановича”), головою якого є ОСОБА_2, всупереч вимогам ч.3 ст.7, ч.2 ст.8 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори” від 15 лютого 1995 року № 60/95-В, п.23 ст.9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01 червня 2000 року № 1775-Ш здійснювало господарську діяльність з  виробництва коров’ячого молока, використовуючи для проведення у власній лабораторії аналізу цього молока прекурсор, включений до Списку № 2 Таблиці IV “Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770, - сірчану кислоту, без одержання ліцензії на провадження діяльності з обігу прекурсорів.

ОСОБА_2 винним себе у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнав, пояснивши, що дійсно очолюване ним фермерське господарство займається виробництвом коров’ячого молока та його наступною реалізацією переробним підприємствам. Для визначення жирності цього молока фермерське господарство у власній лабораторії здійснює його аналіз, використовуючи для цього сірчану кислоту, яку отримує від одного з переробних підприємств - ВАТ “Рожищенський сирзавод”, котре має відповідну ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, відпуск сірчаної кислоти. Вважає, що господарська діяльність ФГ “Лан Балановича”, пов’язана з використанням сірчаної кислоти для проведення лабораторного аналізу власного молока, не підлягає ліцензуванню.

Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори” від 15 лютого 1995 року № 60/95-В, діяльність з обігу прекурсорів, включених до таблиці IV Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, здійснюється юридичними особами всіх форм власності за наявності в них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Згідно з п.23 ст.9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01 червня 2000 року № 1775-Ш та ч.2 ст.8 Закону України “Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори”, такий вид господарської діяльності з обігу прекурсорів як використання прекурсорів, включених до зазначеного Переліку, підлягає ліцензуванню.

ФГ “Лан Балановича” є юридичною особою і з 13 липня 2001 року ОСОБА_2 обіймає посаду його голови.

Згідно зі статутом ФГ “Лан Балановича”, одним із видів здійснюваної фермерським господарством діяльності є виробництво, переробка і реалізація молочних продуктів.

Як вбачається з протоколу огляду місця події від 06 квітня 2009 року, в ФГ “Лан Балановича” було виявлено 2 329 мл необлікованої рідини, яка згідно з висновком спеціаліста № 0308/0545 від 14 квітня 2009 року є сірчаною кислотою та належить до прекурсорів, включених до Списку № 2 Таблиці IV “Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770.

Крім того, факт здійснення ФГ “Лан Балановича” господарської діяльності, пов’язаної з використанням сірчаної кислоти, об’єктивно підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВН № 006110 від 17 квітня 2009 року, постановою про відмову в порушенні кримінальної справи від 16 квітня 2009 року та не оспорюється самим порушником.

Таким чином, дії ОСОБА_2 містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу порушника, який працює, виключно позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні двох малолітніх дітей, є доцільним накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини, оскільки здійснення очолюваним ним ФГ “Лан Балановича” господарської діяльності з використання сірчаної кислоти не було пов’язане з безпосереднім виготовленням продукції, застосуванням знарядь виробництва та сировини.  

Вилучена сірчана кислота об’ємом 2 329 (дві тисячі триста двадцять дев’ять мілілітрів), яка знаходиться на зберіганні в Турійському РВ УМВС України у Волинській області, підлягає знищенню.

Керуючись ст.ст.221, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2  визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 340.00 (триста сорок гривень 00 копійок) без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини.  

Вилучену сірчану кислоту об’ємом 2 329 (дві тисячі триста двадцять дев’ять мілілітрів), яка знаходиться на зберіганні в Турійському РВ УМВС України у Волинській області, знищити.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Волинської області через Турійський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Суддя Турійського

районного суду                                 І.В.Воробей

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація