Справа №11а- 313/ 2008 р. Головуючий у І інстанції - Кузь В.Я.
Категорія - ст. 186 ч.2 КК України Доповідач - Гаврилов В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2008 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області в складі
головуючого. Перетятька В.О. суддів: Гаврилова В.М. , Брух Б.І. з участю прокурора: Малиш Н.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1. на вирок Франківського районного суду м. Львова від 08 лютого 2008 року,
ВСТАНОВИЛА:
Цим вироком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця та жителя м. Львова, українця, громадянина України, неодруженого, тимчасово не працюючого, з неповною загальною середньою освітою, зареєстрованого та проживаючого за АДРЕСА_1 (особняк), відповідно до ст. 89 КК України раніше не судимого, засуджено за ч.2 ст. 186 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1. встановлено рахувати з часу затримання, тобто з 16 липня 2007 року.
Вирішено питання з речовими доказами.
Цим же вироком засуджено ОСОБА_2., відносно якого апеляції не подавались.
За вироком суду 15 липня 2007 року близько 13 год. ОСОБА_1 та ОСОБА_2., знаходячись на пл. Липневій у м. Львові, маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна, домовились між собою про таке викрадення, та для здійснення задуманого пішли на вул. Кн. Ольги у м. Львові, попередньо розподіливши між собою дії кожного. Близько 14 год. 15 хв. цього ж дня, рухаючись по тротуарі вказаної вулиці, навпроти офісу фірми «Карпатбуд», побачили, що по протилежній їм стороні вулиці іде незнайома їм раніше гром. ОСОБА_3. Згідно обумовлених ролей ОСОБА_2. підійшов до потерпілої, вступив з нею у розмову, в ході якої, побачив в неї на шиї злотий ланцюжок, яким і вирішив заволодіти. ОСОБА_1. у цей час знаходився неподалік та спостерігав за обстановкою, щоб не бути викритим. Побачивши, що ОСОБА_1. діє згідно раніших домовленостей та знаходиться неподалік, переконавшись, що поблизу немає сторонніх осіб, ОСОБА_2. правою рукою зірвав із шиї потерпілоїОСОБА_3 золотий ланцюжок вагою 6, 7 гр., вартістю 700 грн., та разом із ОСОБА_1почали втікати в напрямку вул. Котка у м. Львові, де ОСОБА_2. скрився в парковій зоні, а ОСОБА_1. був затриманий працівниками міліції, як особа, на яку вказали, що вона вчинила злочин.
В поданій апеляції засуджений ОСОБА_1., не оспорюючи своєї вини у вчиненні інкримінованого йому злочину, просить пом'якшити призначене йому місцевим судом покарання, врахувавши те, що він тяжко хворіє, раніше перебував на лікуванні у туберкульозному диспансері, умови його утримання перешкоджають одужанню, по місцю
2
проживання і в СІЗО характеризується позитивно, щиро розкаявся, сприяв у розкритті злочину, має батьків похилого віку.
Заслухавши доповідача, засудженого ОСОБА_1., який підтримав подану ним апеляцію, прокурора, який її заперечив, вивчивши матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи, зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами вина ОСОБА_1у вчиненні інкримінованих йому злочинів доведена повністю і засудженим не оспорюється. Його діям дана правильна кримінально-правова кваліфікація, а призначене покарання відповідає ступеню тяжкості вчиненого діяння та особі засудженого.
Так, як вбачається з вироку суду, обираючи вид та міру покарання ОСОБА_1., суд повною мірою врахував обставини, які характеризують його особу та зазначаються в апеляційній скарзі, зокрема те, що він хворіє туберкульозом, керівництвом СІЗО характеризується позитивно, щиро розкаявся, сприяв органам досудового слідства у розслідуванні справи (а.с. 254). За таких обставин суд виконав вимоги ст. 65 КК України, правильно призначив ОСОБА_1. покарання, передбачене в санкції ч.2 ст. 186 КК України, та обрав його мінімальним з урахуванням того, що воно є необхідним і достатнім для виправлення та перевиховання засудженого, а також запобігання вчинення ним нових злочинів.
Однак, даючи вірну юридичну оцінку діям ОСОБА_1., суд помилково послався на таку кваліфікуючу обставину скоєного ним, як вчинення злочину повторно.
Згідно наявних в матеріалах справи даних ОСОБА_1., будучи раніше неодноразово судимим, останній раз вироком Шевченківського районного суду м. Львова від 27.10.2003 року за ч.5 ст. 27 - ч.2 ст. 296, 75 КК України до одного року позбавлення волі з іспитовим строком один рік, на час вчинення злочину, за який його засуджено -15.07.2007 року, згідно п.1 ч.1 ст. 89 КК України вважався таким, що не має судимості, про що й зазначено у самому вироку місцевого суду (а.с. 127, 159, 160).
Отже, кваліфікуюча ознака ч.2 ст. 186 КК України - вчинення злочину повторно -підлягає виключенню з мотивувальної частини вироку щодо ОСОБА_1
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 362, 365, 366 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляцію засудженого ОСОБА_1залишити без задоволення, а вирок Франківського районного суду м. Львова від 08 лютого 2008 року щодо нього - без змін.
В порядку ст. 365 КПК України виключити з мотивувальної частини вироку посилання на вчинення ОСОБА_1. злочину повторно і вважати його засудженим за ч.2 ст. 186 КК України за грабіж, вчинений за попередньою змовою групою осіб.
В решті вирок місцевого суду залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом шести місяців з моменту набрання нею законної сили.