Судове рішення #5743386
Справа № 11а-472/2008

Справа № 11а-472/2008                                   Головуючий у 1 інстанції Березюк Г.М.

Категорія  ст.  185 ч.3 КК України                  Доповідач  Гаврилов В.М.

УХВАЛА

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

25  липня 2008 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області в складі: головуючого: Леона О.І. суддів: Вовка А.С. ,  Гаврилова В.М.  з участю прокурора: Куцика В.Б. захисника: ОСОБА_1. розглянувши  у відкритому судовому засіданні  в  м.   Львові  кримінальну справу за апеляціями засудженогоОСОБА_2.,  в його інтересах захисника ОСОБА_3 на вирок Миколаївського районного суду Львівської області від 21 березня 2008 року,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Цим вироком ОСОБА_21987 р. народження,  не судимого одруженого,  на утриманні має неповнолітню дитину,  не працюючого засуджено за  ст.  185 ч.3 КК України на 4 роки позбавлення волі.

Запобіжний захід ОСОБА_2залишено взяття під варту,  початок строку відбування покарання встановлено з 25.02.2008 року,  вирішено питання з речовими доказами.

За вироком суду ОСОБА_2. 10 квітня 2007 року,  близько 21 год.,  перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння проник шляхом зсуву дощок в приміщення дерев'яного гаражу на подвір'ї будинку свого родича ОСОБА_4в с Більче Миколаївського району Львівської області,  звідки таємно викрав 7700 грн. та 380 доларів США.

В апеляції засуджений ОСОБА_2. зазначає про те,  що суд не врахував його щире каяття,  відсутність судимості,  перебування на його утриманні матері,  дитини та жінки і просить пом'якшити покарання.

В апеляції захисник ОСОБА_3. вважає,  що суд недостатньо врахував пом'якшуючи обставини - вік його підзахисного,  що він раніше не судимий,  повністю визнав свою вину,  сприяв слідству,  позитивну характеристику,  має на утриманні дитину і непрацюючу жінку,  що потерпілий просив не позбавляти волі його племінника. Апелянт просить вирок змінити і пом'якшити покарання.

Заслухавши доповідача,  засудженогоОСОБА_2. і в його інтересах захисника ОСОБА_1.,  які підтримали апеляції,  просять обрати покарання не пов'язане з позбавленням волі,  міркування прокурора про законний і обгрунтований вирок,  вивчивши матеріали кримінальної справи,  колегія суддів прийшла до висновку ягоо те,  що апеляції засудженого і його захисника підлягають частковому задоволенню.

 

2

Матеріалами справи,  зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами винуватістьОСОБА_2. у скоєнні інкримінованого йому злочину,  при вказаних у вироку обставинах,  повністю доведена,  дії кваліфіковані правильно і в апеляціях не оспорюються.

Разом з тим призначаючи покарання суддя,  в порушення вимог  ст.  65 КК України,  не в повній мірі врахував особуОСОБА_2. обставини,  що пом'якшують покарання.

За вироком суду і матеріалами справи ОСОБА_2. є особою молодого віку,  раніше не судимий,  позитивно характеризується,  має на утриманні малолітню дитину та непрацюючу дружину. Судом не враховано те,  що він повністю визнав свою винуватість і сприяв слідству,  частково відшкодував завдані злочином збитки,  а його родина повністю відшкодувала шкоду і потерпілий просив суворо його не карати.

Наведені пом'якшуючи обставини істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого засудженим злочину і дають підставу вважати можливим застосування  ст.  69 КК України.

Разом з тим засуджений після вчинення злочину тривалий час ухилявся від слідства та суду,  перебував у розшуку тому колегія вважає правильними висновки суду про те,  що його виправлення та перевиховання можливе лише в умовах ізоляції від суспільства.

Керуючись  ст.  ст.  362,  366 КПК України,  колегія суддів

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляції засудженогоОСОБА_2. і в його інтересах захисника ОСОБА_1. задовольнити частково. Вирок Миколаївського районного суду Львівської області від 23 березня 2008 року відносно ОСОБА_2змінити - вважати його засудженим за ч.3  ст.  185 КК України із застосуванням  ст. 69 КК України на один рік позбавлення волі

В решті вирок залишити без зміни,  а апеляції без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом шести місяців з моменту набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація