АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2008 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Львівської області у складі:
головуючого З.М. Макойди,
суддів апеляційного суду І.Є. Зазулі та Т.М. Марітчака,
за участю прокурора Н.Й. Білінської,
законного представника засудженого ОСОБА_1
та засудженого ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляцію засудженого ОСОБА_2 на вирок Галицького районного суду м. Львова від 5 травня 2008 року, яким -
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, українець, громадянин України, уродженець і мешканець АДРЕСА_1, неодружений, непрацюючий, учень 11 класу вечірньої СШ № 17 м. Львова, засуджений вироком Галицького районного суду м. Львова від 7 грудня 2006 року за ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 185, 70 КК України на 4 роки позбавлення волі і відповідно до ст. 75 КК України звільнений від відбування призначеного судом покарання з іспитовим строком 2 роки, -
засуджений за ч. 2 ст. 186 КК України на 4 (чотири) роки позбавлення волі.
Відповідно до ст. 71 КК України до призначеного судом покарання за даним вироком частково приєднано не відбуте покарання за вироком Галицького районного суду м. Львова від 7 грудня 2006 року і остаточно засудженому ОСОБА_2призначено покарання у вигляді 4 (чотирьох) років 6 місяців позбавлення волі. Судом вирішено питання з речовими доказами, а саме 7 пар шкарпеток залишено потерпілому.
Вироком суду першої інстанціїОСОБА_2 визнаний винним і засуджений за те, що він 29 грудня 2007 року, близько 9.30 год., знаходячись наАДРЕСА_2, відкрито викрав з прилавку торгової ятки 7 (сім) пар шкарпеток вартістю 42 грн., які належали потерпілому ОСОБА_3
В апеляції засудженийОСОБА_2 просить вирок Галицького районного суду м. Львова від 5 травня 2008 року про його засудження за ч. 2 ст. 186, ст. 71 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі змінити і зменшити призначене судом покарання, або звільнити його від призначеного покарання, покликаючись на те, що він вчинив злочин у зв'язку з важким матеріальним становищем так, як його бабцю збила автомашина і всю пенсію вона витрачає на ліки, а у матері невеликий заробіток. Крім того, він розкаюється у вчиненні злочину, перед розглядом справи судом першої інстанції влаштувався на роботу на станцію мийки автомашин, де працював до вироку суду і взяття під варту.
Заслухавши доповідача, засудженого ОСОБА_2, який підтримав апеляцію, законного представника неповнолітнього засудженого ОСОБА_1 про звільнення її сина від відбування покарання, оскільки вона не працює, так як доглядає травмовану матір, а син 2 місяці був єдиним годувальником у сім'ї та прокурора про залишення вироку суду першої інстанції без змін, вивчивши матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає, що апеляція засудженого ОСОБА_2 підлягає до задовольнення, а вирок Галицького районного суду м. Львова від 5 травня 2008 року стосовно засудженого ОСОБА_2 необхідно змінити та звільнити його від призначеного судом першої інстанції покарання, на підставі ст. 75 КК України із наступних підстав.
Галицький районний суд м. Львова
Справа № 11"а"-470 Категорія ч.2 ст. 186 КК України
Головуючий у першій інстанції І. Серьодкіна
Доповідач в апеляції Т.М. Марітчак
2
Винність засудженого ОСОБА_2 у вчиненні інкримінованого йому злочину за ч. 2 ст. 186 КК України, за який він засуджений вироком суду першої інстанції стверджується доказами здобутими в судовому засіданні і не заперечується самим засудженимОСОБА_2.
Дії засудженого ОСОБА_2 судом першої інстанції правильно кваліфіковано за ч. 2 ст. 186 КК України, так як він відкрито викрав чуже майно на суму 42 грн. Кваліфікація дій ОСОБА_2 не оспорюється ні самим засудженим, ні іншими учасниками процесу
Разом з тим, з матеріалів кримінальної справи вбачається, що засуджений вчинив злочин у неповнолітньому віці та у зв'язку з важким матеріальним становищем, оскільки він виховувався без батька, його бабця перебуває на лікуванні у зв'язку з отриманою травмою під час дорожньо-транспортної пригоди, а у матері був невеликий заробіток.
З пояснень законного представника ОСОБА_1вбачається, що за два місяці до вироку суду син влаштувався на роботу і був єдиним годувальником у сім'ї, оскільки вона змушена була звільнитись з роботи і доглядати травмовану матір.
Таким чином, призначаючи остаточне покарання засудженому ОСОБА_2суд першої інстанції не врахував всі обставини, що пом'якшують покарання засудженому, а саме вчинення злочину у неповнолітньому віці та у зв'язку з важким матеріальним становищем, визнання ним своєї вини і щире розкаяння за вчинений злочин і призначив покарання, що не відповідає ступеню тяжкості злочину та особі засудженого ОСОБА_2, який хоч і вчинив злочин під час відбування покарання за попереднім вироком, однак відкрито викрав всього на суму 42 грн., а заподіяна шкода відшкодована.
Крім того, суд першої інстанції не врахував того, що неповнолітнійОСОБА_2 до вироку суду влаштувався на роботу на мийку автомашин і був єдиним годувальником в сім'ї біля 2 місяців, оскільки його матір звільнилась з роботи і доглядала за травмованою мамою, що на думку колегії суддів свідчить про можливість перевиховання засудженого ОСОБА_2 без ізоляції від суспільства.
При таких обставинах, колегія суддів вважає за необхідне звільнити ОСОБА_2 від призначеного судом першої інстанції на підставі ст. 75, 104 КК України з призначенням 2 річного іспитового строку.
Крім того, відповідно до ст. 76 КК України, колегія суддів вважає за необхідне покласти на засудженого ОСОБА_2 обов'язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
На думку колегії суддів, судом першої інстанції правильно вирішено питання з речовими доказами.
Керуючись ст. 365 - 366 КПК України колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області
ухвалила:
апеляцію засудженого ОСОБА_2 задовольнити, а вирок Галицького районного суду м. Львова від 5 травня 2008 року про засудження ОСОБА_2за ч. 2 ст. 186, 71 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі змінити і на підставі ст. 75 КК України звільнити його від відбування призначеного судом покарання з випробувальним терміном 2 роки.
3
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_2 обов'язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
В решті цей вирок залишити без змін.
Засудженого ОСОБА_2звільнити з-під варти негайно, в залі судового засідання.
Ухвалу можна оскаржити до Верховного Суду України протягом шести місяців з моменту її оголошення.