Справа № 219/4332/2013-ц
2/219/1735/2013
У Х В А Л А
Про залишення позовної заяви без руху
13 червня 2013 року. Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Ониско Р.В., розглянувши позовну заяву ПАТ КБ “ПриватБанк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
ПАТ КБ “ПриватБанк” звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Відповідно до ч. З ст. 38 ЦПК України представництво юридичних осіб представляють їхні органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законом, статутом чи положенням, або їх представники.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 41 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами: довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника.
Відповідно до ч. З ст. 41 ЦПК України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, статутом або положенням, з прикладенням печатки юридичної особи.
Відповідно до п. 8 ст. 119 ЦПК України, якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
Відповідно до положень статті 42 ЦПК України, статті 246 ЦК України повноваження представника юридичної особи мають бути посвідчені довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, статутом або положенням, з прикладанням печатки юридичної особи. Оригінал довіреності або копія з неї, посвідчена суддею, приєднуються до справи.
Виходячи зі змісту ст. ст. З, 8, 38, 42, 44, ч. 8 ст. 119, п. З ч. З ст. 121 ЦПК України при звернення представника юридичної особи до суду суд зобов'язаний належним чином перевірити повноваження особи, яка діє від імені юридичної особи, відповідність виданої представникові юридичної особи довіреності вимогам закону, зокрема наявність у посадової особи, яка підписала довіреність, передбачених законом, статутом або положення юридичної особи, повноважень на це.
В підтвердження своїх повноважень представник ПАТ КБ “Приватбанк” ОСОБА_3 надає довіреність за підписом секретаря Правління банку ОСОБА_4, проте суду не надано жодних документів, що підтверджують його повноваження. Крім того, з копій документів, доданих до позовної заяви невідомо, ким вони посвідчені.
Згідно з п. 5.27 “Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003”, затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Однак, представником позивача разом із позовною заявою не надано оригіналів або належним чином завірених копій документів, що посвідчують повноваження особи на ведення справи.
Так, на копії довіреності, доданої до позовної заяви на підтвердження повноважень предстаника юридичної особи, не виконано відмітки особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії..
Також не надано документів (їх належним чином засвідчених копій), що посвідчують службове становище посадової особи, яка підписала довіреність (виписки або витягу з ЄДР, протоколу або наказу про призначення посадової особи, витягу із статуту із зазначенням повноважень посадової особи щодо підписання такого роду доручень, тощо).
Таким чином, позовна заява подана без дотримання вимог, викладених у ст. 119 ЦПК України, а саме: не надано жодних доказів, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника, особи, яка підписала довіреність.
За таких обставин, заяву слід залишити без руху і надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, враховуючи п.5.27 Національного стандарту України “Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003”, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55 та керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суд ,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ПАТ КБ “ПриватБанк” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху, надавши строк позивачу для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали, та роз’яснити, що в разі не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В.Ониско