ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
07.06.06 р. Справа № 33/62-108
Суддя господарського суду Донецької області Новікова Рита Георгіївна,розглянувши позовну заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Новоекономічне” с. Новоекономічне Красноармійського району про стягнення 283грн.45коп.
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську звернулось з позовом №1957 від 30.05.2006р. до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Новоекономічне” с. Новоекономічне Красноармійського району про стягнення 283грн.45коп.
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
З урахуванням наведеного, розгляд вказаної позовної заяви підлягає розглядові в порядку, встановленому Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно пункту 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України із змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-IV від 06 жовтня 2005р., до початку діяльності окружного адміністративного суду підвідомчий господарському суду Донецької області.
Позивач у позовній заяві №1957 від 30.05.2006р. в обґрунтування позовних вимог посилається на норми Господарського процесуального кодексу України, що суперечить нормам вищезазначеного Закону.
Згідно пункту 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення цих вимог до позовної заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську №1957 від 30.05.2006р. не додані копії долучених до позовної заяви документів для відповідача.
Крім того, підпунктом 6 пункту 1 статті 106, пунктом 3 статті 106, статтею 79 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмовими доказами, які повинні бути додані до позовної заяви є оригінали документів, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи. У порушення цих вимог до позовної заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську №1957 від 30.05.2006р. додані копії документів, зазначених як додаток до позовної заяви, а не їх оригінали.
Пунктом 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. У порушення вказаних вимог в позовній заяві Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську №1957 від 30.05.2006р. не зазначена дата підписання позовної заяви начальником відділення Солоніковою А.Г.
Таким чином, позовна заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську №1957 від 30.05.2006р. подана без дотримання вимог підпункту 6 пункту 1, пункту 3, пункту 4 статті 106, статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху відповідно до пункту 1 статті 108 вказаного Кодексу.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 13, 79, підпунктом 6 пункту 1, пунктом 3, пунктом 4 статті 106, пунктами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 160, 165, 185, пунктом 4 статті 186, пунктом 6 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України із змінами, внесеними Законом України „Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” №2953-IV від 06 жовтня 2005р.-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську №1957 від 30.05.2006р. до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Новоекономічне” с. Новоекономічне Красноармійського району про стягнення 283грн.45коп. залишити без руху.
2. Встановити заявнику – Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красноармійську строк до 20 червня 2006р. на усунення недоліків шляхом надання до господарського суду Донецької області:
- уточнення позовних вимог у відповідності до статей 17, 105 Кодексу адміністративного судочинства України;
- оригіналів усіх документів, зазначених як додаток до позовної заяви;
- копії позовної заяви №1957 від 30.05.2006р. та долучених до неї документів для відповідача.
- зазначити дату підписання позовної заяви начальником відділення Солоніковою А.Г.
Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
3. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
4. Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження ухвали протягом п’яти днів з дня отримання сторонами копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
5. Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Новікова Р.Г.
Надруковано 3 примірники: 1 – позивачу; 1 – відповідачу; 1 – до справи.