ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
18 серпня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/1936/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ковалюк Я.Ю., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України та розглянувши матеріали адміністративного позову Прокурора Сокирянського району Чернівецької області в інтересах фізичної особи ОСОБА_1 до зборів уповноважених від співвласників майна реформованого КСП ім. Котовського про скасування рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Сокирянського району Чернівецької області звернувся із адміністративним позовом в інтересах фізичної особи ОСОБА_1 (позивач) до зборів уповноважених від співвласників майна реформованого КСП ім.. Котовського (відповідач) про скасування рішення зборів уповноважених від співвласників майна реформованого КСП ім.. Котовського в с. Гвіздівці Сокирянського району від 29.06.2011 року.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що необхідно відмовити у відкритті провадження з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ст.. 20 Закону України «Про прокуратуру» при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право опротестовувати акти Прем'єр-міністра України, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих Рад, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також рішення і дії посадових осіб.
Відповідно до ст.. 21 Закону України «Про прокуратуру» протест на акт, що суперечить закону, приноситься прокурором, його заступником до органу, який його видав, або до вищестоящого органу. У разі відхилення протесту або ухилення від його розгляду прокурор може звернутися з заявою до суду про визнання акта незаконним.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Відповідно до ч.2 ст.3 ЦПК України у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Виходячи з наведеного даний спір не відноситься до юрисдикції адміністративних судів. Одночасно суд зазначає, що позивач не позбавлений можливості звернутися до місцевого суду з відповідним позовом в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, при визначенні юрисдикції справи, суд виходить з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Я.Ю. Ковалюк