Справа №1-21/2009
ПОСТАНОВА
16 липня 2009 року м. Хмельницький
Військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду, у складі головуючого підполковника юстиції HОВІКОВА О.М., при секретарі МИХАЙЛЮК І.М. з участю старшого помічника військового прокурора Хмельницького гарнізону капітана юстиції СТРАЖНИКА О.В., підсудного ОСОБА_1, розглянувши кримінальну справу про обвинувачення солдата контрактної служби військової частини А-2502
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Старокостянтинів, Хмельницької області, українця, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, раніше не судимого, призваного на військову службу за контрактом Старокостянти-нівсько-Красилівським ОРВК 26 березня 2002 року, проживаючого за адресою: Хмельницька область, м. Старокостянтинів, АДРЕСА_1,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 421 ч. 1 КК України, -
встановив:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 4 березня 2009 року, близько 15-ї години, будучи черговим групи газозабезпечення батальону аеродромно-технічного забезпечення ( далі ГГЗ БАТЗ) військової частини А-2502, тобто особою, яка входить в добовий наряд частини, порушуючи вимоги ст. ст. 303, 304 Статуту внутрішньої служби ЗС України, параграфу 2 «Інструкції чергового групи газозабезпечення», затвердженої командиром частини, запустив на територію групи без відповідної перепустки майора ОСОБА_2 на власному автомобілі. Через 15-20 хвилин ОСОБА_1 випустив ОСОБА_2 на власному автомобілі з території групи не перевіривши, як цього вимагає Інструкція, автомобіль ОСОБА_2 на предмет наявності військового майна.
Внаслідок цього ОСОБА_2 в багажнику автомобіля викрав з території групи 26 метрів кабелю марки КГЗх50х16 на загальну суму 2444 грн. 00 коп., за що був засуджений військовим судом по ст. 410 ч. 1 КК України.
Вчинене ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковано по ст. 421 ч. 1 КК України, тобто порушення особою, яка входить в добовий наряд частини, статутних правил внутрішньої служби, що спричинило тяжкі наслідки, запобігання яким входило в обов'язки даної особи.
Сам ОСОБА_1 вину свою в інкримінованому злочині визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся і звернувся до суду з проханням про звільнення його від кримінальної відповідальності.
Із поданого у військовий суд клопотання командування військової частини А-2502 та протоколу загальних зборів особового складу батальйону аеродромно-технічного забезпечення частини, в кількості 81-ї особи, вбачається, що військовослужбовці клопочуть перед судом про передачу рядового контрактної служби ОСОБА_1 на поруки військовому колективу батальйону.
Військовий прокурор погодився з заявою підсудного та клопотанням військової частини.
Вислухавши думку прокурора, підсудного ОСОБА_1, суд приходить до висновку про можливість звільнення його від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки колективу з наступних підстав.
ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності притягується вперше, вчинив злочин середньої тяжкості, під час досудового слідства та в суді щиро розкаявся у вчиненому.
Відповідно до ст. 47 КК України особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням.
Згідно ст. 10 КПК України за наявності підстав, зазначених у ст. 47 КК України, у справах, які надійшли до суду з обвинувальним висновком, суд в судовому засіданні виносить постанову про закриття справи.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 273, 282 КПК України,
постановив:
ОСОБА_1, звільнити від кримінальної відповідальності з передачею його на поруки військовому колективу батальйону аеродромно-технічного забезпечення військової частини А-2502, за умови, що він протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру до колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Повідомити колектив про передачу їм особи на поруки.
Кримінальну справу ОСОБА_1 про обвинувачення його у вчиненні злочину, передбаченого ст. 421 ч. 1 КК України, на підставі ст. 10 КПК України, - провадженням закрити.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, при набранні постановою законної сили - скасувати.
На постанову, протягом семи діб з дня її винесення, може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону, через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону.