Справа №1-246/2009 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2009 року Комсомольський районний суд м. Херсона у складі:
головуючого –судді: Майдан С.І.
при секретарі: Варавенко Ю.І.
за участю прокурора: Кузнєцової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні в залі судового засідання кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця м.Херсона, громадянина України, одруженого, освіта вища, військовозобов’язаного, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , має на утриманні неповнолітню доньку – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який працює: столяром-станочником ТОВ «Фірмово-промисловий комплекс»Корабел», раніше не судимого,
у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.272 КК України, - встановив:
ОСОБА_1 будучи на підставі наказу директора ТОВ «Фірмово-промисловий комплекс «Корабел» № 1-К від 17.01.2005 року майстром дільниці збору рамок остіклення - ТОВ «Фірмово-промисловий комплекс «Корабел», який у відповідності з посадовою інструкцією № 32, виконує організаційно-розпорядчі функції на дільниці, і на якого, крім цього, покладений обов'язок з проведення інструктажу з працівниками дільниці; забезпечення правильної організації і безпечного ведення робіт, обладнання, механізмів, інструмента, контрольно-вимірювальних приладів, засобів захисту, а також утримання робочих місць в належному стані; проведення в установлені строки інструктажів з працівниками з безпечних методів праці з відповідним оформленням в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці; при наданні працівникам завдань на виконання робіт з небезпечними умовами праці проведення з ними спеціального інструктажу з відповідними записами в наряді-допуску, вчинив злочин пов'язаний з порушенням вимог законодавства про охорону праці при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_1 , 07.10.2008 року дав завдання підопічним працівникам, в тому числі і ОСОБА_3 , виконувати на вертикально-фрезерних станках ФСШ-1а роботу з фрезерування рамок, при цьому достовірно знаючи, що згідно вимог п. 26 Переліку об'єктів машин, механізмів підвищеної небезпеки, Додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України №1631 від 15.10.2003 року « Про затвердження порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці і його територіальними органами », вертикально-фрезерний станок ФСШ-1а належить до категорії обладнання з підвищеною небезпекою.
У порушення вимог ст.ст. 6, 14 Закону України « Про охорону праці » і п. п. 6.7,6.9 посадової інструкції № 32 для майстрів ТОВ « Фірмово-промисловий комплекс « Корабел », у відповідності з якими майстер дільниці збору рамок остіклення зобов'язаний своєчасно і якісно проводити інструктажі з охорони праці, проводити навчання, стажування і допуск до самостійної роботи працівників, а також зобов'язаний проводити 1 ступень оперативного контролю охорони праці на робочих місцях, ОСОБА_1 не проконтролював технічний стан вертикально-фрезерного станка ФСШ-1а, допустив ОСОБА_3 без проходження навчання і відповідного допуску, до виконання робіт на вказаному обладнанні.
У результаті чого, 07.10.2008 року ОСОБА_3 працюючи на ТОВ «Фірмово-промисловий комплекс « Корабел » на посаді столяра з 10.06.2005 року, і фактично з лютого 2008 року виконуючи роботу, що відноситься до робіт з підвищеною небезпекою, на вертикально-фрезерному станку без проходження навчання і відповідного допуску, при обробці рамки, що знаходилась в спеціальному шаблоні , не перевірив шаблон на наявність всіх восьми необхідних затискачів, в результаті викиду нижньої частини рамки, і як наслідок – попадання правої руки в зону обертання фрези, отримав відкриті оскольчаті переломи середньої фаланги 3 пальці, проксимальних фаланг 4, 5 пальців правої кісті з дефектом тканин і сухожилля розгиначів, які у відповідності з висновком судово-медичної експертизи № 88/38 від 11.03.2009 року відносяться до середньої тяжкості тілесним ушкодженням по критерію довгочасного розладу здоров'я.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.272 КК України як порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримуватись, що завдало шкоди здоров'ю потерпілого.
У судовому засіданні ОСОБА_1 заявив клопотання про закриття кримінальної справи на підставі п. «в» ст.1 та ст.6 Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року.
Дослідивши матеріали кримінальної справи, заслухавши висновок прокурора, який не заперечував проти закриття справи на підставі Закону України «Про амністію», думку потерпілого, суд приходить до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати Закон України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року, звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі п. «в» ст. 1 та ст. 6 Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року, провадження по кримінальній справі закрити, так як встановлено, що підсудний вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.272 КК України до набрання чинності Закону України "Про амністію" від 12 грудня 2008 року, злочин, в якому ОСОБА_1 обвинувачується не відноситься до категорії тяжких, підсудний має на утриманні неповнолітню доньку – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, тому він підпадає до застосування відносно нього п. «в» ст.1 та ст.6 Закону Украины "Про амністію" від 12 грудня 2008 року.
Обставин, які б виключали можливість застосування до ОСОБА_1 акта амністії, судом не встановлено.
Керуючись п.„в” ст. 1 та ст. 6 Закону України „Про амністію ” від 12 грудня 2008 року, ст. 86 КК України, ст. 6 п.4 , ст. 248 КПК України, суд –
постановив:
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за злочин передбачений ч.1 ст.272 КК України на підставі п. „в” ст. 1 та ст. 6 Закону України „Про амністію ” від 12 грудня 2008 року, провадження по справі закрити.
Запобіжний захід – підписка про невиїзд залишити до набрання постановою законної сили.
На постанову суду може бути подано апеляцію до апеляційного суду Херсонської області протягом семи діб з наступного дня після проголошення, через Комсомольський районний суд м. Херсона.
Суддя: С.І.Майдан