Справа № 2-0-40/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2009 року Ватутінський міський суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді Терещенко Н.І.
при секретарі Руденко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2, відділ реєстрації актів цивільного стану Ватутінського міського управління юстиції про встановлення факту родинних стосунків,-
в с т а н о в и в:
заявник ОСОБА_1 просить суд встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Новомиколаївка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_1 являється батьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженцю м.Ватутіне Черкаської області посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько ОСОБА_3.
Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1 . Оскільки ОСОБА_3 заповіту не залишив, тому єдиними спадкоємцями вказаної спадщини (в порядку спадкування першої черги за законом) є він та його сестра- ОСОБА_2, яка, однак, на вказану спадщину не претендує. Коли він звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття вказаної спадщини, то в оформленні вказаної спадщини йому було відмовлено, в зв*язку з наявністю розбіжностей в його та спадкодавця прізвищах, а саме: згідно свідоцтва про його народження його прізвище та прізвище його батька зазначене як «Житніков», в паспорті його прізвище також зазначено як «Житніков», однак в свідоцтві про смерть, прізвище його батька зазначено як « Житников».
Вказана невідповідність в документах сталася внаслідок помилки особи, яка видавала свідоцтво про смерть його батька, на яку вчасно не звернули уваги.
Для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті його батька, йому необхідно довести факт родинних стосунків між ним та його батьком ОСОБА_3, однак, внаслідок наявності зазначених невідповідностей в прізвищах , він не має змоги документально цього зробити, що і змусило його звернутися до суду з заявою про встановлення факту родинних стосунків.
Представник заінтересованої особи - відділу реєстрації актів цивільного стану Ватутінського міського управління юстиції в Черкаської області на розгляд справи не з*явився, а подав в суд заяву, в якій просить суд розглягнути справу в його відсутність. З вимогами заяви згідний повністю, а тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відділу реєстрації актів цивільного стану Ватутінського міського управління юстиції в Черкаської області на підставі наявних в справі доказів.
Заінтересована особа ОСОБА_2 з вимогами заяви згідна повністю. В судовому засіданні пояснила, що зазначена невідповідність в прізвищах заявника- ОСОБА_1 та її батька ОСОБА_3 сталась внаслідок помилки особи, яка видавала свідоцтво про смерть ОСОБА_3 та підтвердила, що на спадщину, яка відкрилась після смерті її батька- ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, вона не претендує.
Суд, вислухавши заявницю, заінтересовану особу , свідків та вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне заяву задовільнити повністю. Вимоги заявника законні, обгрунтовані і в судовому засіданні доведені.
В судовому засіданні суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини: ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько заявника ОСОБА_1- ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть від ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.7).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1. Єдиними спадкоємцями вказаної спадщини ( в порядку першої черги спадкування) являються діти померлого : ОСОБА_1 та ОСОБА_2( дошлюбне прізвище-Житникова), що підтверджується відповідними свідоцтвами про народження ОСОБА_1( а.с.6) та ОСОБА_2 ( а.с.17). Оскільки ОСОБА_4 не претендує на зазначену спадщину, тому заявник ОСОБА_1 має намір оформити право власності на вказане спадкове майно , однак в нотаріальній конторі йому було у цьому відмовлено в зв*язку з наявністю розбіжностей в його та спадкодавця прізвищах, а саме: згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 його прізвище та прізвище його батька зазначене як «Житніков», в паспорті прізвище заявника також зазначено як «Житніков»(а.с.5), однак в свідоцтві про смерть прізвище батька заявника зазначено, як « Житников». Вказана невідповідність в документах сталася внаслідок того, що особа, яка виписувала свідоцтво про смерть спадкодавця- ОСОБА_3 допустила помилку, на яку вчасно ніхто не звернув уваги.
На даний час внаслідок вказаної невідповідності заявник ОСОБА_1 не має змоги оформити зазначену спадщину, яка відкрилась після смерті його батька, оскільки необхідно встановити факт його родинних стосунків з ОСОБА_3.
Факт, що заявник ОСОБА_1 являється сином ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_3, крім матеріалів справи, в судовому засіданні підтверджується й показами свідків: ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які в судовому засіданні підтвердили, що заявник ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 дійсно являється батьком заявника ОСОБА_1.
Належна оцінка зібраних у справі доказів вказує на наявність підстав для задоволення заяви, а тому суд вважає за необхідне встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 являється батьком заявнику ОСОБА_1 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215,234, 256, 259 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Новомиколаївка Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, актовий запис НОМЕР_1 являється батьком ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженцю м.Ватутіне Черкаської області .
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до апеляційного суду Черкаської області через Ватутінський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Черкаської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Н.І.Терещенко