Справа № 2 – 1306/09
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2009 р. Ковельський міськрайсуд Волинської обл.,
в складі : головуючого-судді Логвинюк І.М.,
при секретарі Щесюк Н.Й.,
з участю: позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі Волинської обл. цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. вона уклала з відповідачем шлюб, що був зареєстрований у Клюській сільській раді Турійського району Волинської обл. за актовим записом № НОМЕР_1 . Від даного шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину – сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.. Стосунки між позивачем та відповідачем не склались. Сторони не підтримують подружніх стосунків більше двох років, шлюб фактично розпався. Просить позов задовольнити та шлюб розірвати, після розірвання шлюбу неповнолітню дитину залишити проживати з нею.
В попередньому судовому засіданні позивач позов підтримала, обгрунтувавши його вищенаведеними доводами, просить позов задовольнити, категорично заперечує проти можливості до збереження шлюбу.
Відповідач в попередньому судовому засіданні позову визнав повністю, суду пояснив, що дійсно, стосунки між ним та позивачем не склались. Сторони проживають окремо, подружніх стосунків не підтримують тривалий час. Не заперечує, щоб після розірвання шлюбу неповнолітня дитина сторін проживала разом з позивачем. Примирення між сторонами неможливе. Просить позов задовольнити.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази, зібрані у справі, з”ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини закладення позову, взявши до уваги обставини життя подружжя, а саме: категоричне заперечення сторонами можливості примирення, тривале окреме проживання сторін, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Як вбачається з пояснень сторін та стверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_2 , виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 р. Клюківською сільською радою Турійського району Волинської області, що дійсно, сторони перебувають у шлюбі, що був зареєстрований тоді ж даною установою за № НОМЕР_1 .
Із пояснень сторін слідує та копією свідоцтва про народження стверджується., що дійсно, сторони від даного шлюбу мають одну неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.
Відповідно до ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред”явлений одним із подружжя.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що сторони наміру на збереження даного шлюбу не мають, проживають окремо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, неповнолітньої дитини, що мають суттєве значення, а тому шлюб слід розірвати.
Після розірвання шлюбу неповнолітню дитину слід залишити проживати з матірю – позивачем у справі, проти чого відповідач не заперечує.
Обговорюючи питання розподілу витрат, пов”язаних з оформленням розірвання шлюбу в органах рацс, суд вважає, що ці витрати має бути повністю покладено на відповідача, так як з позивачем залишається проживати неповнолітня дитина, а тому позивача від сплати таких витрат слід звільнити.
На користь позивача підлягають стягненню з відповідача судові витрати у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 11, 13, 213 - 218, 88 ЦПК України, ст.ст.110,112 СК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 р. н., та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1 р. Клюською сільською радою Турійського району Волинської області, за № НОМЕР_1 , – розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах рацс, стягнути з ОСОБА_2 на доход держави 17 (сімнадцять) грн., ОСОБА_1 від сплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 40 (сорок) грн. судових витрат.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської області у слідуючому порядку: заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: