Справа № 2 – 1274/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2009 р. Ковельський міськрайсуд Волинської обл.,
в складі : головуючого-судді Логвинюк І.М.,
при секретарі Щесюк Н.Й.,
з участю: позивача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі Волинської обл. цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 р. він уклав з відповідачкою шлюб, що був зареєстрований у відділі РАЦСу по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської обл. за актовим записом № НОМЕР_1 . Від даного шлюбу сторони спільних дітей не мають. Стосунки між позивачем та відповідачем не склались. Причиною цього є те, що кожен з них має різні погляди на сімейне життя та ведення спільного господарства. В зв'язку з цим шлюбні відносини між ними припинені більше п’яти місяців тому. Подальше спільне життя та збереження сім'ї неможливі. Суперечок про майно, що є спільною власністю, немає. Розірвати шлюб в органах РАЦС відповідачка відмовляється. Просить позов задовольнити та шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, обгрунтувавши його вищенаведеними доводами, просить позов задовольнити, категорично заперечує проти можливості до збереження шлюбу, додатково пояснивши, що даний його шлюб з відповідачем є повторним, проживати з нею у шлюбі він не може, оскільки обоє подружжя не бажають змінювати своє ставлення до сімї.
Відповідач в судове засідання не з”явилась, хоча належно повідомлена про час, дату та місце проведення судового засідання у справі, причини неявки суду не повідомила. Письмового заперечення проти позову відповідачем суду не подано.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, зібрані у справі, з”ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини закладення позову, взявши до уваги обставини життя подружжя, а саме: категоричне заперечення позивачем можливості примирення, досить тривале окреме проживання сторін, відсутність спільних дітей, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.
Як вбачається з пояснень позивача та стверджується свідоцтвом (повторним) про шлюб серії НОМЕР_2 , виданим ІНФОРМАЦІЯ_2 р. відділом РАЦСу по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області, що дійсно, сторони перебувають у шлюбі, що був зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1 р. даною установою за № НОМЕР_1 .
Відповідно до ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач наміру на збереження даного шлюбу не має, сторони проживають окремо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, що мають суттєве значення, а тому шлюб слід розірвати.
Обговорюючи питання розподілу витрат, пов”язаних з оформленням розірвання шлюбу в органах рацс, суд вважає, що ці витрати має бути повністю покладено на позивача, так як у судовому засіданні встановлено обопільну винуватість сторін у розпаді шлюбу, а тому відповідача від сплати таких витрат слід звільнити.
На користь позивача підлягають стягненню з відповідача судові витрати у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 11, 13, 213 - 218, 88 ЦПК України, ст.ст.110,112 СК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 р. н., та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 р. н., зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1 р. відділом РАЦСу по місту Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської обл. за актовим записом № НОМЕР_1 – розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах рацс, стягнути з ОСОБА_1 на доход держави 25 (двадцять п”ять) грн. 50 коп., ОСОБА_2 від сплати звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 48 (сорок вісім) грн. 50 коп. судових витрат.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської області у слідуючому порядку: заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Згідно ст. 228 ЦПК України, відповідач має право на протязі 10 днів з дня отримання копії рішення, подати заяву про перегляд заочного рішення.
Головуючий: