Справа № 22ц-679 Головуючий в 1 інстанції Данко В.В.
Категорія: 48 Доповідач: Павлишин О.Ф.
УКРАЇНА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 травня 2008 року колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Львівської області в складі;
головуючого -Кота І.Н.,
суддів - Павлишина О.Ф., Штефаніци Ю.Г.,
при секретарі Безп"ятко О.І., з участю ОСОБА_1., ОСОБА_2., її представника - ОСОБА_3., ОСОБА_4.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Залізничного районного суду м. Львова від 27 листопада 2007 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Вказаним рішенням частково задоволено позов ОСОБА_2до ОСОБА_1про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини. Вирішено стягувати з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання повнолітнього сина- ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно, починаючи з 18 липня 2007 року, і до закінчення сином навчання, тобто до 30 червня 2011 року, але не більше ніж до досягнення ним віку 23 років.
Рішення суду оскаржив відповідач. В апеляційній скарзі стверджує про неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм процесуального права На думку апелянта, поза увагою суду залишилось те, що на його утриманні є непрацездатні батьки. Просить скасувати рішення та ухвалити нове рішення, яким встановити розмір аліментів у твердій грошовій сумі - 600 грн.
Заслухавши судцю-доповідача, пояснення ОСОБА_1. на підтримання апеляційної скарги, пояснення ОСОБА_2., її представника- ОСОБА_3., ОСОБА_4. про заперечення вимог останньої, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачка перебувала з відповідачем у зареєстрованому шлюбі. В шлюбі у них народився син - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати таку допомогу.
2
Частково задовольняючи позов, суд вірно виходив з того, що відповідач має можливість утримувати повнолітнього сина, який навчається в Європейському університеті за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності" і потребує матеріальної допомоги.
Разом з тим, колегія суддів вважає, що при визначенні розміру аліментів місцевим судом недостатньо враховані обставини, зазначені у ст. ст. 182, 200 СК України.
Так, суд першої інстанції, визначаючи розмір аліментів послався на те, що визначення аліментів в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача щомісячно, відповідатиме інтересам сторін, оскільки відповідач в стані надавати таку допомогу, так як його заробіток становить 4000 грн. на місяць.
Однак всупереч положенням ст. 182 СК України поза увагою суду залишилась наявність у відповідача непрацездатних батьків - ОСОБА_5, 1944 р.н. та ОСОБА_6, 1941 р.н.
Таким чином, при визначенні розміру аліментів на утримання повнолітнього сина судом не враховано наявність у відповідача непрацездатних батьків, тобто обставину, що має значення для визначення розміру аліментів. Також поза увагою суду залишилась і та обставина, що батьки відповідача, крім пенсії, інших доходів не мають, останній є їх єдиною дитиною, і є необхідність у додаткових витратах на лікування батька відповідача
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку про невідповідність висновків суду обставинам справи та необхідність на підставі п.3 ч.1 ст. 309 ЦПК України зміни рішення суду та визначити розмір аліментів у розмірі 1/6 частини заробітку (доходів) щомісячно.
Керуючись ст. ст. п.3 ч.1 ст. 307, п.3 ч.1 ст. 309, ст. ст. 313, 316 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1задовольнити частково.
Рішення Залізничного районного суду м. Львова від 27 листопада 2007 року змінити, і встановити розмір щомісячних стягнень аліментів з ОСОБА_1в користь ОСОБА_2на утримання повнолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, у розмірі 1/6 частини заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з 18 липня 2007 року, і до закінчення сином навчання, тобто до 30 червня 2011 року, але не більше ніж до досягнення ним віку 23 років.
В решті рішення залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду.