Судове рішення #572451
1

1

       РІШЕННЯ

Іменем    України                                                                      2-9\2007 р

10 січня 2007 року                      Красноградський райсуд Харківської області в складі:

головуючої                                 - судді Тарасенко Л.І.,

при секретарі                              - Деревінській Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краснограді справу № 2-388/06 за позовом Красноградської міської ради до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання такими, що втратили право на проживання в,-

Встановив:

Красноградська міська рада звернулась до суду з позовом про визнання ОСОБА_1 та її доньки ОСОБА_2 такими, що втратили право на проживання в квартирі АДРЕСА_1, яка належить міській раді, з тих підстав, що відповідачі не проживають у вказаній квартирі с 1994 року. Дія охраннонного свідоцтво на бронювання вказаної картири закінчилась 04.05.2001 року, але відповідачі в квартиру не повернулись і постійно проживають в Російській Федерації, Тюменська область, м. Ноябрськ .

В судовому засіданні представник позивача за дорученням Меркулова Л.П., позов підтримала і просила визнати ОСОБА_1 і ОСОБА_2 таким, що втратили право на проживання у вказаній квартирі, так як не проживають в ній більше 6 місяців без поважних на те причин.

Відповідачі мешкають за кордоном в Російській Федерації, повідомлені про день та час слухання справи відповідно до Конвенції про правову допомогу і правових відносинах по цивільним та кримінальним справам, але в судове засідання не з'явились.

Зважаючи на те, що відповідачі мешкають за кордоном, необхідні судові документи та виклик до суду отримали своєчасно у відповідності до діючого законодавства, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідачів.

Вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши письмові докази, які є у справі, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Стаття 71 ЖК України передбачає, що при тимчасовій відсутності наймача за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Стаття 72 ЖК України передбачає, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

В матеріалах справи є копія охоронного сідоцтва \броня\ від 20 .01.1994 року, виданого виконкомом Красноградської міської ради на ім'я ОСОБА_3 на квартиру, яка розташована у АДРЕСА_1, в зв'язку з її виїздом разом з донькою ОСОБА_2 в м. Ноябрськ Тюменської області на роботу до 20.01.1998 року . Аналогічне сідоцтво видавалось відповідачці ОСОБА_3 22 травня 1998 року де термін бронювання квартири було продовжено до 4 травня 2001 року \а.с.5-7\.

З травня 1998 року відповідачі у вказаній квартирі не проживали і до цього часу, як видно із протоколу вручення Ноябрським міським судом ЯНАО Російської Федерації позовної заяви та повідомлення про день та місце розгляду справи, мешкають у м. Ноябрські Тюменської області.

Таким чином, судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_1 дійсно не проживають в квартирі АДРЕСА_1 з травня 2001 року без поважних на те причин і їх слід визнати такими, що втратили право на проживання у вказаній квартирі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 71, 72 ЖК, ст.ст. З, 4, 57-60, 209,214,215 ЦПК України суд,-

 

2 ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 такими, що втратили право на проживання в квартирі за адресою: АДРЕСА_1.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються в апеляційний суд Харківської області через Красноградський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація