Справа №22ц-1358 Головуючий у І інстанції - Шумська Н.Л.
Категорія - 64 Доповідач в апеляційній інстанції-Федоришин А.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2008 року м. Львів
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Львівської області у складі:
головуючого - Богонюка М. Я.,
суддів : Шашкіної С. А., Федоришина А.В.
при секретарі - Борачок М. Б., з участю представника апелянта - адвоката ОСОБА_1., розглянувши у відкритом) судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2на ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 15 березня 2008 року у справі за заявою ОСОБА_2. про визнання його дружини безвісно відсутньою, -
встановила:
15 березня 2008 року Галицьким районним судом м. Львова постановлено ухвалу про визнання заяви ОСОБА_2. не поданою та такою, що підлягає поверненню заявнику.
Ухвалу оскаржив ОСОБА_2., просить її скасувати, а справу направити на новий розгляд. На обгрунтування скарги ОСОБА_2.3азначив, що до вирішення судом питання про відкриття провадження у справі за його заявою про визнання його дружини безвісно відсутньою він подав до суду ще й іншу заяву - про оголошення дружини померлою і до цієї заяви він долучив усі необхідні документи. Вважає, що суд повинен самостійно виправити недоліки первинної заяви і усі матеріали об'єднати у одне провадження з його другою заявою, а відтак - підстав для виконання ним вимог ухвали про залишення первинної заяви без руху - не було.
Заслухавши доповідача, пояснення представника апелянта, котрий підтримав апеляційну скаргу і обґрунтував її викладеними вище мотивами, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів приходить до висновку, що підстав для задоволення апеляційної скарги не має, а ухвала суду має бути залишена без змін.
Так, із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2.3вернувся до суду із заявою про визнання його дружини безвісно відсутньою. Оскільки ця заява не відповідала вимогам ст. ст. 119, 247 ЦПК України, зокрема, у ній не було зазначено зацікавленої особи, то суддя правомірно постановила ухвалу про залишення заяви без руху. При цьому заявнику належним чином було роз'яснено зміст недоліків і надано достатньо часу для їх виправлення.
Так як до зазначеного часу ОСОБА_2. не усунув допущених недоліків заяви, то суддя обґрунтовано застосувала вимоги ч. 2 ст. 121 ЦПК України і визнала заяву апелянта не поданою та підлягаючою поверненню.
2
Відповідно до конституційних засад судочинства та ст. 10, 11, 60 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі наданих сторонами доказів. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог. Отже, твердження ОСОБА_2. про те, що суд міг самостійно усунути недоліки його заяви (вилучити докази із іншої справи, розмножити їх чи у інший спосіб отримати), а не повертати йому заяву, не ґрунтується на законі.
Покликання апелянта на те, що недоліки даної заяви були усунуті шляхом подання іншої заяви - про визнання особи померлою, не є підставою для скасування ухвали суду від 15 березня 2008 року про визнання заяви не поданою, оскільки вимоги двох заяв по суті є різнорідними і об'єднанню в одне провадження не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 307, 312, 313, 315, 317 ЦПК України колегія суддів, -
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_2відхилити, а ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 15 березня 2008 року залишити без змін
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання нею законної сили.