ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2009 року Справа № 2а-3370/09/2370
11 год. 15 хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
при секретарі - Руденко Ю.В.,
за участю:
прокурора - Безкоровайного Б.О.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району Черкаської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Черкаського району Черкаської області звернувся до суду в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Черкаському районі з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій у сумі 2 055грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач, в порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. № 265/95 (зі змінами та доповненнями, далі Закон № 265/95) не сплатив штрафні (фінансові) санкції.
Ухвалою суду від 17 червня 2009 року судовий розгляд адміністративної справи призначено на 30 червня 2009 року на 11 годину 30 хвилин. 30 червня 2009 року судовий розгляд справи було відкладено до 08 години 30 хвилин, 10 липня 2009 року. 10 липня 2009 року судовий розгляд відкладено до 10 години 45 хвилин, 15 липня 2009 року.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Відповідно до ч.5 ст.107 КАС України копія ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та копія позовної заяви з додатками була надіслана відповідачу разом з інформацією про процесуальні права і обов'язки.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача , всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований як фізична особа-підприємець Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області ІНФОРМАЦІЯ_1р. за НОМЕР_2
13.01.2009 року о 18 годині 53 хвилини працівниками державної податкової адміністрації України була проведена перевірка за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки господарської одиниці відповідача-бару, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, працівниками органу державної податкової служби було зроблено покупку на суму 7 грн. Продавець отримала готівку, видала товар, дала здачу, провела операцію через реєстратор розрахункових операцій та видала чек. Було проведено перевірку готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума яких на час перевірки становила 374 грн., проте відповідно денному звіту РРО повинно рахуватись 31 грн. Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора (загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня) склала 343 грн., чим порушено п.13 ст.3 Закону № 265/95.
В ході зазначеної перевірки був також встановлений факт відсутності роздрукованих фіскальних звітних чеків за 16.11.2008р. та 29.12.2008р. Даний встановлений факт є порушенням п.9 ст. 3 Закону № 265/95.
За результатами перевірки, проведеної 13.01.2009р., було складено акт від 13.01.2009р. НОМЕР_3, що став підставою для прийняття державною податковою інспекцією у Черкаському районі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.01.2009р.НОМЕР_4 в сумі 2 055грн. Зазначене рішення отримано відповідачем особисто 27.01.2009р., про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні.
Відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій регламентується п.4 ст.17 та ст.22 Закону № 265/95: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян стягується в разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, а у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Таким чином розрахунок штрафних (фінансових) санкцій виглядає наступним чином: (17х20)+(343х5)=340+1715=2 055 грн.
Відповідно до ст. 1 Закону № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно ст. 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991р. № 1789-ХІІ прокуратура має право представляти інтереси громадянина або держави в суді, яке полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Серед інших формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, або про визнання незаконними правових актів, дій чи рішень органів і посадових осіб
Беручи до уваги те, що сума несплачених штрафних (фінансових) санкцій відповідача до державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області становить 2 055грн., докази сплати їх відповідачем станом на день розгляду спору відсутні, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Черкаському районі Черкаської області підлягають до задоволення .
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2(АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1)
на користь Державного бюджету України через державну податкову інспекцію в Черкаському районі Черкаської області (18000, м.Черкаси, вул. Енгельса, 157) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2 055 (дві тисячі п'ятдесят п'ять) грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя |
С.О. Кульчицький |