ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №2а-3238/09-1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Запотічного І.І.
при секретарі судового засідання Жарській І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Мостиському районі Львівської області до Приватної агрофірми "Крукеницька", третя особа Управління державного казначейства у Мостиському районі про стягнення заборгованості перед бюджетом
встановив:
Державна податкова інспекція у Мостиському районі Львівської області звернулась в суд з позовом до Приватної агрофірми "Крукеницька", третя особа Управління державного казначейства у Мостиському районі та просить з підстав наведених у позові, стягнути з відповідача заборгованість по пені в сумі 3312,41 грн.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1, покликаючись на обставини аналогічні зазначеним у позовній заяві, просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомляв суд про причини неявки, не заявляв клопотання про відкладення розгляду справи, хоча належним чином повідомлявся про день, місце та час судового розгляду про що свідчить повідомлення про вручення йому поштового відправлення. Враховуючи наведене судом проведено розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Третя особа - Управління державного казначейства у Мостиському районі, згідно листа №1-15\1671 від 13.08.09р. позов підтримало, у зв'язку з неможливістю забезпечити явку представника, просило судове засідання провести без участі їхнього представника.
Вивчивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
Між УДК у Мостиському районі Львівської області та КСП ім. Івана Франка, правонаступником якого є Приватна агрофірма "Крукеницька" 09.10.1997р. було укладено договір № 7 про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 років . Згідно якого у відповідача виникла заборгованість у сумі 1500 грн. На суму заборгованості по неповернутій допомозі УДК у Мостиському районі нарахувало пеню.
Згідно розрахунку пені за прострочену заборгованість по фінансових допомогах по Постанові КМУ №1003 від 11.09.1997 року сума пені становить 3312,41 грн.
Статтею 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», визначено що в 2009 році органи державної податкової служби України є органами стягнення заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою» наданою на поворотній основі.
УДК у Мостиському районі Львівської області 04.03.2009 року скеровано ДПІ у Мостиському районі Львівської області подання №3 про здійснення заходів з погашення податкового боргу через несплату платником податків приватною агрофірмою "Крукеницька" узгоджених сум податкових зобов'язань у встановлені терміни.
Згідно з ч. 4 ст. 17 Бюджетного кодексу України, у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.
Відповідно до ст. 71 Цивільного кодексу Української РСР (який діяв на момент укладення договорів), загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), встановлюється в три роки. Однак до предмету вищезазначеного спору дана норма не застосовується оскільки відповідно до ст.. 2 Цивільного кодексу Української РСР, до майнових відносин, основаних на адміністративному підпорядкуванні однієї сторони іншій, а також до податкових і бюджетних відносин цей Кодекс не застосовується.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС Україна),
За правилами, встановленими ст.. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обгрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст. ст. 7, 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватної агрофірми "Крукеницька" в дохід Державного бюджету України 3312 ( три тисячі триста дванадцять) грн. 41 коп. пені, нарахованої на заборгованість по фінансовій допомозі на поворотній основі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга . на постанову суду першої Інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Запотічний І.І.
Повний текст постанови виготовлено 20.08.2009р.