Категорія №6.6.4
Справа № 2-а-12216/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2009 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Кисильової О.Й.,
при секретарі - Митко В.В.,
за участю: представника позивача - Переймибіди Р.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Рамо» про звернення стягнення на активи боржника,
встановив:
Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до приватного підприємства «Рамо» ( далі - відповідач) про звернення стягнення на активи боржника на загальну суму 1090 грн. 18 коп., в
В судовому засіданні представник позивача суду пояснив, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого станом на 19.11.2008 року у нього виникла заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами на загальну суму 1090 грн. 18 коп., т.ч.: по податку на додану вартість на суму 148,23грн. по податку на прибуток приватних підприємств на суму 941,95грн. Належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причину неявки, не надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення на позов, а тому суд вважає за можливе розглянути справу без його участі за наявними у справі доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Приватне підприємство "Рамо" зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа 05 лютого 2004 року виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, ідентифікаційний код підприємства - 32865456.
Відповідно пп. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.З. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-Ш (далі-Закон № 2181-III) контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Відповідно до п.11. ст. 11 Закону України «Про державну-податкову службу вУкраїні» до повноважень органів державної податкової служби належить правозастосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати добюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку тарозмірах, встановлених законами України.
Податкова інспекція, як контролюючий орган, що здійснює контроль засвоєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та погашення податковихзобов'язань (податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити добюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку тастроки визначені законодавством) виявила у відповідача заборгованість передбюджетами та державними цільовими фондами на загальну суму 1090 грн. 18 коп.Підтвердженням заборгованості є належно завірені копії облікової картки платниката податкових декларацій.
Відповідно до п.п.4.1.1, 4.1.2 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до пп. 5.3.1. п. 5.З. ст.5 Закону № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій ним декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку за базовий податковий період. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 3.1.1 ст.3 Закону № 2181-IIIактиви платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, станом на 19.11.2008р., відповідачем добровільно не слачено суму податкового боргу, а тому заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в розмірі 1090 грн. 18 коп. підлягає стягненню з відповідача за рахунок його активів.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 160-163 КАС України,суд, -
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Рамо» за рахунок його активів заборгованість перед Державним бюджетом по податку на додану вартість на суму 148 грн.23 коп. на р/р 31110029700002, код платежу 14010100 державного бюджету ВДК у місті Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в тернопільській області МФО 838012 та заборгованість по податку на прибуток підприємства на суму 941 грн. 95 коп. на р/р 31118009700002, код платежу 11021000 державного бюджету ВДК у місті Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області МФО 838012.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом'20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.