Судове рішення #5720909

Категорія 6.2

Справа № 2-а-250/09/1970

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

24 лютого 2009 року                                                                        м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суду складі:

головуючого - судді Кисильової О.Й

при секретарі - Митко В.В.,                        

за участю:

прокурора відділу прокуратури Тернопільської області - Стадника В.О.,

представника позивача - Борейка В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Заліщицького району в інтересах держави в особі Заліщицького районного центру зайнятості Тернопільської області до приватного сільськогосподарського підприємства «Спілка-Єдність» про стягнення заборгованості по внесках до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,

 

встановив:

 

Прокурор Заліщицького району в інтересах держави в особі Заліщицького районного центру зайнятості Тернопільської області звернувся до суду з позовом до приватного сільськогосподарського підприємства «Спілка-Єдність» про стягнення заборгованості по внесках до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 591 грн. 52 коп.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, суду пояснив, що відповідач з дня реєстрації в Заліщицькому районному центрі зайнятості набув статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Позивачем проведено планову перевірку відповідача щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування ним страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за результатами якої складено акт № 127 від 05.09.2008 року. Перевіркою виявлено порушення ст.ст. 35,38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», а саме: виявлена недоїмка зі сплати страхових внесків в розмірі 368 грн. 68 коп. та за несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачу нараховано пеню в розмірі 222 грн. 84 коп. Відповідач добровільно не сплатив заборгованість в розмірі 591 грн. 52 коп., а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню в судовому порядку.

Прокурор підтримав позицію представника позивача в повному обсязі.

Належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не з»явився, не надіслав до суду заяви про розгляд справи за його відстності та заперечень на позов, а тому суд вважає за можливе розглянути спразу без його участі за наявних у справі доказів.

Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов Заліщицького районного центру зайнятості підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приватне сільськогосподарське підприємство «Спілка-Єдність» як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване Заліщицькою райдержадміністрацією Тернопільської області 05 квітня 2000 року, рішення № 0059.

Заліщицьким районним центром зайнятості підприємство зареєстроване платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 11 квітня  2000 року.

Відповідно до абзацу 3 частини 2 статті 4 Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000  року  №1533-ІІІ (далі-Закон  №1533-ІІІ)   роботодавці  набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття  з дня їх взяття на облік (далі-Фонду).

Відповідно до пунктів 2,3 частини 2 статті 35 Закону № 1533-ІІІ роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески та надавати виконавчій дирекції Фонду відомості про сплату страхових внесків.

Відповідно до частини 1 статті 38 Закону № 1533-ІП роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які нараховуються страхові внески. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Відповідно до частини 2 статті 38 Закону № 1533-ІП не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника в безспірному порядку.

Таким чином, приватне сільськогосподарське підприємство «Спілка-Єдність», маючи заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в розмірі 591 грн. 52 коп., своєчасно не сплатило дану суму заборгованості, а тому вона підлягає стягненню в доход Фонду у безспірному порядку.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,-

 

постановив:

 

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства «Спілка-Єдність», с Шутроминці Заліщицького району, на користь Заліщицького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття заборгованість на загальну суму 591 грн. 52 коп., в тому числі недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 368 грн. 68 коп.  та пеню в розмірі 222 грн. 84 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація