Судове рішення #5720903
Категорія 2

Категорія 2.3

Справа №2-а-11289/08

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

06.02.2009 р.                                                                                                            м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Кисильової О.Й.,

суддів: Дерех Н.В., Крапівницької Н.Л.,

при секретарі - Митко В.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1.,

представника позивача ОСОБА_2.,

представника відповідача- Паньків Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому  засіданні  адміністративну  справу за  позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дій (бездіяльності) незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,

 

в с та но в и в:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання дій (бездіяльності) у формі спрямування його запитів щодо надання завірених копій матеріалів службового розслідування стосовно голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_2 незаконною та зобов'язання вчинити певні дії.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, суду пояснив, щоОСОБА_1 є потерпілим від злочину групи компаній «Еліта-центр» і, на його думку, має право на отримання інформації про результати службового розслідування стосовно ОСОБА_2 у формі копій матеріалів цього службового розслідування. Позивач звернувся із запитами однакового змісту до всіх членів Комісії з проведення службового розслідування стосовно ОСОБА_2, створеної Указом Президента України № 214/2008 від 13.03.2008 року. У своїх запитах позивач просив надіслати йому завірені копії матеріалів службового розслідування стосовно голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_2, проведеного комісією, яку очолив Віце-прем»єр-міністр України ОСОБА_3. Зі змісту отриманих від членів комісії відповідей, позивач зробив висновок, що матеріали службового розслідування стосовно ОСОБА_2 знаходяться у відповідача - Кабінеті Міністрів України.

Позивач звернувся із запитом № СОМ/474-08 від 01.10.2008 року до відповідача з проханням надіслати йому завірені копії матеріалів службового розслідування стосовно голови Київської міської державної адміністрації ОСОБА_2, проведеного комісією, яку очолив Віце-прем»єр-міністр України ОСОБА_3.

Відповідачем на вищезгаданий запит надіслано позивачу відповідь, що його звернення на підставі частини 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян» передано за належністю до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.

Представник відповідача, заперечуючи проти позову суду пояснила, що звернення позивача, яке надійшло до Секретаріату Кабінету Міністрів України, на підставі частини 3 статті 7 Закону України «Про звернення громадян» було передано за належністю до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Окрім того, статтею  12 Закону України «Про інформацію» передбачено право громадянина звернутися до державних органів з вимогою про надання можливості ознайомлення з офіційними документами або надати письмову або усну інформацію про діяльність органів влади, їх посадових осіб з окремих питань.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги  не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Закон України «Про інформацію» № 2657-ХІІ від 02.10.1992 р. (далі Закон № 2657-ХП) закріплює право громадян України на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій, тобто поширює свою дію на будь-яку інформацію.

Оскільки позивач звернувся до суб'єкта владних повноважень як фізична особа, то на ці правовідносини також поширюється дія Закону України «Про звернення громадян» № 393/96-ВР від 02.10.1996 року (далі-Закон № 393/96-ВР). Даним Законом забезпечено громадянам України право на звернення до органів державної влади для відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення їх у разі порушення та регламентовано порядок розгляду цих звернень.

Так, статтею 20 Закону № 393/96-ВР передбачено термін розгляду звернень громадян не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Відповідно до статті 7 цього закону якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади зверненні не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ним за належністю відповідному органу чи посадовій особі.

З матеріалів справи вбачається, що Кабінет Міністрів України, з»ясувавши, що звернення позивача належить розглядати Міністерству регіонального розвитку та будівництва України, скерував його для розгляду відповідно до статті 7 Закону № 393/96-ВР цьому міністерству.

Таким  чином,   відповідач  не  порушив     вимоги  Закону    393/96-ВР  щодо розгляду звернення позивача, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1. необгрунтовані й  задоволенню не підлягають. Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,

 

постановив:

 

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання дій (бездіяльності) незаконною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація