КОПІЯ
Справа №2-276/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 лютого 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючої - судді Висоцької Г.А.
при секретарі - Дєєвої В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вознесенську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
12.01.2007 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, вказує, що після смерті його матері ОСОБА_3відкрилась спадщина на житловий АДРЕСА_1 та на земельну частку (пай) в КСП "Олександрівна" розміром 4,82 га.
Вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у смт. Олександрівка ОСОБА_3померла, але ще за своє життя 12.07.2004 року вона склала заповіт на користь відповідача на земельну частку (пай), до нотаріуса своєчасно із заявою про прийняття спадщини не звернувся, оскільки не знав закону та перебував у лікарні на операціі але фактично прийняв спадщину. Коли у грудні 2006 року звернувся до нотаріуса, той відмовив у видачі свідоцтва про прийняття спадщини через пропущення строку. Просить позов задовольнити.
В попередньому судовому засіданні позивач позов підтримав, просить визнати причину пропуску строку поважною та визначити достатній строк для прийняття спадщини у два місяця.
Відповідач в попередньому судовому засіданні проти позову не заперечує.
Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є сином ОСОБА_3., згідно свідоцтва про народження, виданого Єланецьким РАЦС Миколаївської області від 28.04.1970 року, актовий запис НОМЕР_1
Згідно свідоцтва про смерть, виданого 04.01.2005 р. ОСОБА_3померла ІНФОРМАЦІЯ_2, після її смерті відкрилась спадщина на житловий АДРЕСА_1 та на земельну частку (пай) в КСП "Олександрівна" розміром 4,82 га.
Відповідно до ч.З ст. 1272 ЦК України в разі пропуску спадкоємцем строку для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено і це знайшло своє підтвердження належними доказами, що позивач вчасно не звернувся до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини через поганий стан здоров"я ( а. с. 20), що є поважною причиною пропуску вказаного строку. Враховуючи вказане суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10,11, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовільніші..
Визнати поважною причину пропуску ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини, продовживши його до 2 ( двох) місяців після набрання рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Висоцька Г.А.
- Номер: 6/132/97/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-276/07
- Суд: Калинівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Висоцька Г.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.06.2016
- Дата етапу: 08.07.2016