Судове рішення #571942
Справа № 1-25/07 p

Справа    1-25/07  p.

 

 ВИРОК

ІМЕНЕМ             УКРАЇНИ

12   січня  2007   р.                           Калуський  міськрайонний  суд

Івано-Франківської  області в  складі:   головуючого  судді     Якиміва   Р.В.

секретаря Стасюка В.М. з участю прокурора Тичинської У.Р. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, Івано-Франківської області, жительки АДРЕСА_1, українки, освіта середня, одруженої, не працюючої, не судимої, громадянки України в пред'явленому обвинуваченні за ч.З ст.204 КК  України,-

встановив:

підсудна ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вона незаконно придбала, виготовила та збула незаконно виготовлені алкогольні напої з недоброякісної сировини, що становлять загрозу  для  життя  і  здоров'я  людей.

Злочин  вчинено  при  наступних  обставинах.

На початку жовтня 2006 р. ОСОБА_1 з метою покращення свого фінансового становища шляхом незаконного виготовлення, зберігання та збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, на території продовольчого ринку по вул.Дзвонарській в м.Калуші, закупила 6 л. спирту по ціні 13 гривень за одну літру  у  невстановленої  слідством  особи.

27.10.2006 р. в домашніх умовах, по місцю свого проживання, шляхом змішування придбаного спирту з водою, незаконно виготовила з метою збуту фальсифіковану горілку і зберігала  з  метою  збуту  по  місцю  проживання.

28.10.2006 року приблизно о 21 год. ОСОБА_1 реалізувала із свого помешкання ОСОБА_2 11,5 літрів незаконно  виготовленого  алгольного  напою  по  ціні   110   гривень.

Згідно акту експертизи спиртовмісних рідин від 16.11.2006 року видно, що незаконно виготовлені алкогольні напої підсудною ОСОБА_1 є алкогольним напоєм, який виготовлений кустарним способом з недоброякісної сировини і не відповідає вимогам ДСТУ 4256-2006, "Горілки і горілки особливі ТУ" та ДСТУ    4221-2003     "Спирт    етиловий    ректифікований    ТУ",     а    тому

 

2 вживання вказаних спиртосумішей, як алкогольних напоїв, представляють загрозу для життя та здоров'я людини при їх вживанні.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнала повністю та пояснила суду, що злочин вчинено саме при викладених вище обставинах. У скоєному чисто сердечно кається,   просить  суд  суворо  не  карати.

Дослідження фактичних обставин справи було обмежено лише допитом підсудної. Так як підсудна визнала себе винуватою у вчиненні злочину, не бажає досліджувати в судовому засіданні докази, які були зібрані в процесі досудового слідства, прокурор не заперечує проти цього, а тому суд визнає недоцільним  дослідження  доказів,   які  ніким  не  оспорюються.

Крім     визнання     вини     самою     підсудною     її     винуватість     у вчиненні     злочину     повністю     доведена     у     судовому     засіданні, письмовими   показаннями   свідків,    письмовими   доказами   зібраними по   справі,    які   підсудна   не   оспорює   та   вважає   їх   дослідження   в судовому  засіданні  недоцільним.

Аналізуючи досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності суд приходить до висновку, що дії  ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.З ст.204 КК України оскільки вона незаконно придбала, виготовила та збула незаконно виготовлені алкогольні напої з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя  і  здоров'я  людей.

Призначаючи покарання ОСОБА_1 необхідне і достатнє для виправлення підсудної та попередження нових злочинів, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного, те що підсудна скоїла тяжкий злочин, раніше не притягалася до кримінальної відповідальності, особу винуватої зокрема, суд враховує що підсудна повністю визнала вину у вчиненому, щиро кається, активно сприяла розкриттю злочину, її позитивну характеристику  за  місцем  проживання.

В якості пом'якшуючих покарання обставин, суд враховує, що підсудна щиро кається та визнала вину, тяжких наслідків не наступило.

Обтяжуючих  покарання  обставин  судом  не  виявлено.

При таких обставинах суд вважає за необхідне призначити підсудній  покарання  у  виді  позбавлення  волі.

Приймаючи до уваги вищенаведене, а також те, що виправлення підсудньої можливе без ізоляції від суспільства, суд  вважає  за  необхідне  застосувати  щодо  неї  ст.75  КК  України.

Речові докази - грошові копюри, а саме: 50 гривень - ГП 5472249, 50 гривень - ЗС 3029071 та 10 гривень - ЕМ 9567426, які постановою від 27.11.2006 року долучені до кримінальної справи та знаходяться на зберіганні в фінансовій частині Калуського   РВ  УМВС  України  -  передати  в  дохід  держави.

Згідно акту експертизи спиртовмісних рідин від 16.11.2006 року видно, що незаконно виготовлені алкогольні напої підсудною ОСОБА_1 є алкогольним напоєм, який виготовлений кустарним способом з недоброякісної сировини і не відповідає вимогам ДСТУ 4256-2006, "Горілки і горілки особливі ТУ" та ДСТУ 4221-2003 "Спирт етиловий ректифікований ТУ", а тому вживання вказаних спиртосумішей, як алкогольних напоїв, представляють     загрозу    для    життя    та    здоров'я    людини    при    їх

 

з

вживанні. За таких обставин фальсифіковані алкогольні напої підлягають   знищенню.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід залишити попередньо  обраний  -  перебування  на  підписці  про  невиїзд.

Керуючись   ст.ст.323,   324   КПК  України,   суд, -

засудив:

ОСОБА_1 визнати винуватою за ч.З ст.204 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі  строком  на  п'ять  років.

У відповідності до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування основного покарання, якщо вона протягом річного   іспитового  строку  не  вчинить   нового  злочину.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженій залишити попередньо обраний - перебування на підписці  про  невиїзд.

Речові докази - грошові копюри, а саме: 50 гривень - ГП 5472249, 50 гривень - ЗС 3029071 та 10 гривень - ЕМ 9567426, які постановою від 27.11.2006 року долучені до кримінальної справи та знаходяться на зберіганні в фінансовій частині Калуського   РВ  УМВС  України  -  передати  в  дохід  держави.

Речові докази - алкогольні напої, які згідно протоколу огляду та вилучення від 28.10.2006 року знаходяться на зберіганні в кімнаті речових доказів Калуського РВ УМВС України  -  знищити.

Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд протягом 15  діб  з  часу  проголошення.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація