Справа № 2-а-96/2009 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2009 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого - судді Сарапа М.Б.,
при секретарі Могиленко Н.Г.,
з участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бобринець в залі судового засідання адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бобринецькому районі про зобов’язання здійснити перерахунок суми щомісячної страхової виплати, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бобринецькому районі обгрунтовуючи їх тим, що він працюючи на ВАТ «Пересувна механізована колона» в наслідок нещасного випадку отримав виробничу травму. В наслідок чого йому було безстроково встановлено третю групу інвалідності. Так як ВАТ «Пересувна механізована колона» було ліквідовано перерахунок щомісячної страхової виплати повине здійснити відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бобринецькому районі. Оскільки відповідач, у відповідності до вказаних норм, провести перерахунок щомісячної страхової виплати втраченого заробітку з 01.03.2009 року відмовляється, просить визнати його дії неправомірними та зобов’язати здійснити перерахунок відповідно до діючої на зазначену дату тарифної ставки професії муляра.
Позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав посилаючись на обставини викладені в позовній заяві та просить їх задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 проти позовних вимог заперечила, посилаючись на обставини викладені в запереченні проти позовних вимог, та додатково пояснила, що фонд соціального страхування самостійно перерахувати суми щомісячної страхової виплати не може, оскільки підприємство – роботодавець, яке самостійно визначало суму страхової виплати ліквідовано. Якщож роботодавцем не вірно розрахований розмір втраченого заробітку, а підприємство-роботодавець ліквідовано, то перерахунок встановлюється в судовому засіданні на підставі даних про заробіток потерпілого за останні шість місяців, що передують страховому випадку, які збереглися у відповаідному архіві.Оскільки відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року №1105 такі повноваження на Фонд не покладені.
Суд, вислухавши сторони, які з’явилися в судове засідання, вивчивши матеріали справи в їх сукупності приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
22.09.1994 року позивач працюючи муляром на ВАТ «Пересувна механізована колона» тресту «Кіровоградсільбуд», в наслідок нещасного випадку на виробництві отримав виробничу травму, що підтверджується Актом про нещасний випадок на виробництві від 24.11.1994 року.
24.07.2001 року роботодавцем було призначено страхову виплату позивачу та передано особову справу до Фонду соціального страхування у Бобринецькому районі. Сума щомісячної страхової виплати визначена Фондом на підставі довідки підприємства від 24.07.2001 року відповідно до ступеня втрати професійної працездатності та середньомісячної заробітної плати – 59,28 грн., яку позивач отримував на підприємстві до ушкодження здоров’я у 2001 році становила – 29,64 грн. В подальшому згідно постанови відділення Фонду соціального страхування позивачу дирекцією даного Фонду з 01.03.2005 року було перераховано щомісячну грошову суму, що компенсувала відповідну частину втраченого заробітку, у розмірі – 36.52 грн., в 2006 році – 51,62 грн., в 2007 році – 77,86 грн. в 2008 році – 95,44 грн., та яку позивач отримає по даний час, проте з вказаним розміром останній не згоден.
Але суд вважає, що позивач приходить до хибного висновку, що відділення Фонду соціального страхування зобов’язане провести перерахунок страхових виплат на підставі тарифних ставок, що діяли станом на 2008 рік, оскільки у відповідності до ст.29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року №1105 (далі – Закон), на відділення Фонду дані функції не покладені.
Відповідно до ст.34 Закону встановлено, що якщо на час звернення за страховою виплатою документи про заробіток потерпілого до ушкодження здоров’я не збереглися, суми страхової виплати визначаються за діючою на час звернення тарифною ставкою за професією на підприємстві, на якому працював позивач, або за відповідною тарифною ставкою подібної професії.
Діючи на підставі Постанови КМУ «Про затвердження порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» від 27.04.2007 року Фонд соціального страхування отримавши особову справу ОСОБА_1 від ВАТ «Пересувна механізована колона» тресту «Кіровоградсільбуд» на підставі довідки, в якій підприємство визначило суму страхової виплати, щороку здійснює з 1 березня перерахування щомісячних страхових виплат, виходячи із коригованої заробітної плати на коофіцієнт підвищення страхових виплат, що встановлюються правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків, у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки.
Крім того відповідно довідки архівного відділу від 17.07.2009 року ВАТ «Пересувна механізована колона» тресту «Кіровоградсільбуд» на зберігання до архіву документи про заробітну плату ОСОБА_1 непередавало. Сам позивач доказів в підтвердження свої позовних вимог суду не надав.
А тому на підставі вищевикладеного суд дійшов переконливого висновку, що Фонд соціально страхування не має права здійснити перерахунок позивачу страхових виплат на підставі тарифних ставок, що діяли станом на 2008 рік, так як наданою підприємством довідкою вже визначено суму страхової виплати, оскільки інших довідок з сумами страхових виплат перерахованими роботодавцем відділення Фонду не отримувало, а тому Фонд правильно здійснює перерахування страхових виплат у відповідності до п.п.6.4.2. постанови КМУ від 27.04.2007 року.
Керуючись ст.ст.10-12; 69-71; 87; 94;159-163,167 КАС України, ст.ст.29, 34 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року №1105, Постанови КМУ «Про затвердження порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» від 27.04.2007 року, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 щодо зобов’язання, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Бобринецькому районі, здійснити перерахунок суми щомісячної страхової виплати – відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Бобринецький районний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
Суддя (підпис)
Копія вірно
Суддя М. Б. Сарап