Справа № 1-33/2008
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2008 року місто Хмельницький
Військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону під головуванням судді підполковника юстиції МАТОХНЮКА Д.Б., при секретарі ГУЦАЛЮК О.І.,
за участю прокурора - помічника військового прокурора Хмельницького гарнізону майора юстиції ДАВИДЧЕНКА А.В., потерпілого ОСОБА_2, підсудного ОСОБА_1, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду Хмельницького гарнізону розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини 3053 солдата
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Ободівка, Тростянецького району, Вінницької області, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, раніше не судимого, призваного для проходження строкової військової служби в листопаді 2007 року Тростянецьким об'єднаним райвійськкоматом, Вінницької області,
в скоєні злочину, передбаченого ст. 406 ч.2 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд
встановив:
2 жовтня 2008 року біля 07 години ОСОБА_1, в спальному приміщенні казарми першої роти військової частини 3053, в порушення вимог ст.ст. 49, 50 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України і ст. 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, незадоволений тим, як прибирав спальне приміщення потерпілий ОСОБА_2, з яким він у відносинах підлеглості не перебував, та бажаючи показати свою уявну перевагу над потерпілим, наніс йому два удари кулаком правої руки в ліву половину грудної клітки, чим заподіяв останньому тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому третього ребра лівої половини грудної клітки, які відносяться до тілесних ушкоджень середньої ступені тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров'я.
В судовому засіданні підсудний винним себе в скоєному визнав повністю і, підтвердивши час, місце та обставини події пояснив, що застосував насильство до потерпілого, оскільки був незадоволений тим, як він прибирав спальне приміщення.
2.
За клопотанням підсудного ОСОБА_1, яке підтримали інші учасники процесу, судове слідство було проведено у відповідності до вимог ч.3 ст. 299 КПК України.
При цьому судом роз'яснено учасникам процесу, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Дії ОСОБА_1, який порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, що заподіяло потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості, суд кваліфікує по ч.2 ст.406 КК України.
При призначенні покарання підсудному суд в якості обставин, що пом'якшують покарання визнає його щире каяття в скоєному та активне сприяння розкриттю злочину, а також добровільне відшкодування завданого потерпілому збитку.
Також суд приймає до уваги, що підсудний до кримінальної відповідальності притягується вперше, раніше ні в чому протиправному помічений не був, як до військової служби так і під час її проходження характеризується виключно позитивно.
Суд також зважає на заяву потерпілого про застосування до підсудного більш м'якого покарання, не пов'язаного з позбавленням волі.
З огляду на вищевикладені пом'якшуючі обставини, обставини справи, заяву потерпілого, позитивні дані про особу винного, суд приходить до висновку, що виправлення ОСОБА_1 можливе без відбування покарання у вигляді позбавлення волі, передбаченого ст. 406 ч. 2 КК України і рахує за необхідне застосувати до нього ст.75 КК України та у відповідності до ст. 69 КК України призначити покарання, передбачене ч. 2 ст. 406 КК України, нижче від найнижчої межі, передбаченої санкцією даної статті КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324, 330 КПК України, військовий місцевий
суд,
з а с удив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.406 ч.2 КК України, на підставі якої з застосуванням ст. 69 КК України позбавити його волі строком на 1 (один) рік..
Відповідності до ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком 1 (один) рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину.
3.
Відповідно до ст.76 КК України зобов'язати засудженого ОСОБА_1:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу
органу кримінально-виконавчої системи ;
· повідомляти в органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання ;
· періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 - нагляд командування військової частини - до набрання вироком законної сили замінити на підписку про невиїзд.
Речові докази по справі вказані на а.с.109, після набрання вироком законної сили, повернути по належності у військову частину 3053.
На даний вирок може бути подана апеляція у військовий апеляційний суд Центрального регіону України через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
- Номер: 1-в/632/291/16
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-33/2008
- Суд: Первомайський міськрайонний суд Харківської області
- Суддя: МАТОХНЮК Д.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.03.2016
- Дата етапу: 23.03.2016